Taťána le Moigne opouští po 18 letech Google

čtvrtek, 29. února 2024, 17:30 Lidé, Internet & Mobil MediaGuru

Po 18 letech odchází z vedení společnosti Google Taťána le Moigne, od roku 2006 stála v čele tuzemské pobočky této americké internetové firmy.

Taťána le Moigne, zdroj: Google CR

Taťána le Moigne, zdroj: Google CR

Výkonná ředitelka společnosti Google pro český a slovenský trh Taťána le Moigne po 18 letech ze společnosti odchází. Uvedla to na sociální síti LinkedIn. Odchod potvrdila i tuzemská pobočka Googlu.

„Můžeme potvrdit, že Taťána le Moigne odstupuje z funkce ředitelky společnosti Google pro Česko a Slovensko. Taťána stála v centru našeho působení v Česku od samého začátku v roce 2006. Ve své regionální roli blízce spolupracovala s Maďarskem a Rumunskem a významně tak přispěla k růstu našeho byznysu ve střední a východní Evropě. Děkujeme jí za její dlouhodobý leadership, nadšení, energii a elán. Náš závazek vůči České republice zůstává i nadále prioritou," uvedla mluvčí společnosti Alžběta Houzarová.

Do jmenování nového výkonného ředitele převezme řízení české pobočky Patrick Warnking, viceprezident pro střední a východní Evropu. 

„Jsem hrdá na veškerou práci, kterou jsme pro Google v Česku s týmem vykonali od roku 2006, kdy jsme zde otevřeli naši pobočku. Velmi mě také bavilo otevřít a rozvíjet Google na Slovensku a vést region ve spolupráci s mými kolegy v Rumunsku a Maďarsku. Mám na tyto roky mnoho skvělých vzpomínek a těším se, jak se bude příběh Googlu v Česku a střední a východní Evropě dále vyvíjet," napsala Taťána le Moigne. Dodala, že je vděčná Googlu za příležitost a že 18 let strávených ve vedení společnosti bylo obdobím neustálého učení a zdokonalování se. „Členové mého týmu a kolegové nikdy nebyli jen kolegové a Google nikdy nebyla jen práce," dodala. 

Taťána le Moigne pracovala po studiích ve společnosti Abakus Distribution a poté ve firmě Digital Equipment Corporation (dnes Hewlett-Packard). Následně se přesunula do Microsoftu, kde zastávala několik pozic v pobočkách v Praze, v Mnichově a v Londýně. V roce 2003 založila vlastní společnost poskytující služby v oblastech marketingové komunikace a PR. Ve stejném roce také založila 4bambini, společnost vydávající deskové hry zaměřené na vzdělávání dětí. Českou pobočku Googlu zakládala v roce 2006, byla jejím prvním zaměstnancem.

-mav-