Vizuál Českého lva sází na minimalismus a hru se slovy

pondělí, 19. února 2024, 12:10 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Letošní vizuál cen Český lev pochází od Jany Krchové. využívá jen černou a bílou barvu

Hlavní vizuál 31. ročníku soutěže Český lev, zdroj: ČFTA

Hlavní vizuál 31. ročníku soutěže Český lev, zdroj: ČFTA

Letošní ročník filmových cen Český lev, které uděluje Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) doprovází vizuální styl od Jany Krchové. Základní motiv postupně ustupuje dalším sdělením souvisejícím s představováním filmových cen, jejich kategoriím i nominovaným dílům.

„Prvotní koncept byl čistě textový, pracovali jsme s jednotlivými kategoriemi, protože ty jsou podstatou Českého lva. Typografická kompozice pak odkazuje na technický detail filmové produkce a aplikace návrhu rozvíjí motiv světla a negativu,“ vysvětluje autorka vizuálu Jana Krchová. Základní vizuál využívá jen černou a bílou barvu, do kterých ve výjimečných případech nechá vstoupit i odstíny zelené, fialové nebo modré.

Vizuál se objeví v rámci reklamní kampaně v online prostoru, tištěných médiích i outdooru a odrazí se i na podobě slavnostního večera během přímého přenosu České televize. Od 19. února se s ním setkají i diváci České televize v nominačních medailoncích jednotlivých kategorií, které budou vysílány až do 8. března. „Tvůrcům scény k medailonkům se letos podařilo vizuál výborně převést do prostoru a rozsvítit,“ dodává Jana Krchová.

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

Aktuální design se promítl i do letošního doplňkového merchandisingu, který lze zakoupit v e-shopu na webu Českého lva. 

Jana Krchová je grafická designérka, věnuje se tvorbě značek a spolupracuje na televizních a filmových produkcích, je autorkou grafiky k televizním sériím České televize Jak si nepodělat život a Ochránce. Několikátým rokem působí jako lektor na fakultě umění a designu Prague City University.

V pořadí 31. výroční ceny Český lev budou předány v sobotu 9. března v přímém přenosu České televize, který na ČT1 začne ve 20.10, a slavnostním večerem provede moderátor Marek Eben. Nejvíce šancí získat Českého lva mají s nejvyšším počtem nominací filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha.

-mav-