World of Warships v kampani využívá dokumentární video

čtvrtek, 22. února 2024, 06:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Do své nové kampaně zapojila online hra World of Warships historika Eduarda Stehlíka a youtubera a spisovatele Radka Starého. 

Radek Starý na křižníku HMS Belfast, zdroj: World of Warships

Radek Starý na křižníku HMS Belfast, zdroj: World of Warships

Online hra World of Warships spustila kampaň, v níž se spojila s historikem Eduardem Stehlíkem a youtuberem, streamerem a spisovatelem Radkem Starým. Ti se spolu vypravili do Londýna, kde natočili prohlídku lehkým křižníkem HMS Belfast, který za 2. světové války brázdila moře ve službách Jejího Veličenstva. 

V rámci kampaně byla vytvořena i anglická verze videa. Komunikace prostřednictvím dalších kanálech bude probíhat až do konce února. Každý, koho by hra zaujala, si ji může zdarma stáhnout, s kódem STERAKDARY navíc každý nový hráč získá i balíček herní výbavy v hodnotě 25 eur zdarma.

Cílem projektu je především oslovit nadšence do historie a ukázat, že i počítačová hra jim může přinést obohacení a nový způsob, jak rozvíjet jejich hobby. Všechna plavidla včetně HMS Belfast jsou vymodelovaná přesně podle skutečnosti do nejmenšího detailu. Pro současné hráče jde zase o nevšední počin rozšiřující jejich zážitek ze hry. 

„Víme, že celá řada našich fanoušků nejsou teenageři, ale starší ročníky se zájmem o historii. Je to přirozený důsledek toho, že hra samotná není žádná zběsilá střílečka, ale rozvážný souboj důmyslných strategií. Proto jsme chtěli kampaň, která osloví milovníky historie a  vojenství a přivede je k naší hře,” říká za World of Warships Tereza Soukupová

Za kampaní stojí agentura WOO, která se postarala o ideu,  výběr influencerů i o produkci.

-stk-