Zemřel Pavel Reisenauer, tvůrce vizuální tváře Respektu

středa, 14. února 2024, 15:30 Aktuality, Lidé, Tisk ČTK

Ve věku 62 let zemřel výtvarník Pavel Reisenauer, známý svými kresbami pro týdeník Respekt.

Zdroj: Respekt

Zdroj: Respekt

Ve věku 62 let zemřel výtvarník Pavel Reisenauer, známý svými kresbami pro týdeník Respekt. O jeho úmrtí dnes informoval časopis na svém webu. Reisenauer byl součástí časopisu podle šéfredaktora Erika Taberyho od roku 1990. V minulosti mimo jiné obdržel novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

Autor obálek a dalších kreseb v Respektu Reisenauer získal cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2008. Nadace Český literární fond mu ji udělila za jedinečnou výtvarnou reflexi domácího i světového dění. 

V Respektu Reisenauer podle šéfredaktora nejdříve pomáhal s grafickou úpravou a následně začal připravovat titulní strany. „Za léta se jeho kreslířské umění propracovalo k dokonalosti. Kresby jsou také kronikou porevolučního dění v naší zemi. Byl nekorektní, ale zároveň nesmírně citlivý ilustrátor. Vysmíval se lidem u moci, ale prožíval osud lidí, kteří většinou žili na okraji. Těm se i snažil pomáhat," napsal Tabery. „Budeme potřebovat několik dní, abychom o něm napsali materiál, který si zaslouží. Nyní je to příliš čerstvé. Nepřebolí to ale nikdy," dodal.

-čtk-, -mav-