Aukro se rozděluje na sběratelskou a bazarovou část

čtvrtek, 7. března 2024, 07:05 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Online tržiště Aukro se rozděluje na dvě části: Aukro Sběratelství & Umění a Aukro Bazar.

Zdroj: Aukro

Zdroj: Aukro

České online tržiště Aukro se rozděluje na dvě části: Aukro Sběratelství & Umění a Aukro Bazar. Cílem rozdělení je zpřehlednit uživatelům nakupování. 

V loňském roce Aukro oslavilo 20 let na českém trhu. Za tu dobu se zde odehrálo více než 100 milionů transakcí, celkové tržby přesáhly 55 miliard korun a počet registrovaných uživatelů 4 miliony. Loni Aukro vstoupilo i na trh slovenský. Vzhledem ke skutečnosti, že 85 % uživatelů se pohybuje buď v bazarovém, nebo sběratelském světě, rozhodlo se Aukro i podle toho rozdělit.

Nově budou uživatelé moci nakupovat a prodávat buď na Aukro Sběratelství & Umění, nebo na Aukro Bazar. „Naším cílem je poskytnout uživatelům Aukra ještě personalizovanější a cílenější zážitek, který jim umožní snadněji objevovat a nakupovat předměty, které chtějí. Věříme, že tato změna také posílí naši komunitu tím, že spojí lidi se společnými zájmy a vášněmi,“ uvádí Ladislav Derych, CSO Aukra.

Pro sběratele, kteří vyhledávají kousky z oblasti starožitností a umění, je nově určeno Aukro Sběratelství & Umění. Tam najdou kategorie jako umění, numismatika, filatelie, porcelán, starožitné šperky, auto-moto veterány, ale například i Lego a další sběratelské předměty. Pro ty, kteří chtějí nakoupit či prodat zboží z druhé ruky, je Aukro Bazar. Tam budou umístěny nabídky elektroniky, počítače, mobily, domácí spotřebiče, ale i módní oblečení, doplňky nebo sportovní vybavení a mnoho dalšího. 

Obě platformy mají nový design a nové logo. Mezi oběma světy se uživatelé mohou překliknout. Aukro navázalo nové spolupráce s experty a znalci napříč kategoriemi, jako je numismatika nebo militárie. Experti se zaměřují na pravost a unikátnost nabízených předmětů a mají zaručit, že nabídka prošla kontrolou. 

-stk-