Deník.cz zahajuje sérii regionálních debat prezidenta

středa, 6. března 2024, 10:05 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Petr Pavel se zúčastní první ze série regionálních debat, které pod titulem „Prezident mluví“ spouští redakce Deníku v rámci cest prezidenta po regionech.

Petr Pavel, zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Petr Pavel, zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Regionální deníky Deník společnosti Vltava Labe Media (VLM) přinesou v rámci prezidentových cest po regionech debaty pod titulem „Prezident mluví“. První diskuze se uskuteční 6. března 2024 v Kladně, následovat budou další místa v ČR.

Série moderovaných debat má občanům umožnit komunikaci s prezidentem o tématech, která je zajímají, a to jak napřímo, tak i prostřednictvím vzkazů, které mají možnost posílat do redakce Deníku.

„Jako nejsilnější regionální médium v ČR vnímáme tento projekt jako společenskou odpovědnost, kdy můžeme našim občanům, kteří si prezidenta volí, zprostředkovat setkání s hlavou státu a umožnit jim sdělit, co mají na srdci, případně se s Petrem Pavlem setkat i osobně,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.

Debaty veřejnosti se uskuteční na místech, kam směřují oficiální cesty prezidenta.

Moderátory debat jsou politická redaktorka Deníku Kateřina Perknerová a zástupce ředitele redakcí Deníku pro regiony Petr Koděra. Přímý přenos debaty lze sledovat na webu Deník.cz.

„V rámci svých regionálních výjezdů se zítra vydá v pořadí již do dvanáctého z krajů, zbývající dva plánuje navštívit v následujících dvou měsících. Na výjezdech diskutuje o problémech regionů nejen s politickými představiteli krajů a starosty měst, ale rovněž při debatách s občany. Jen v prvním roce svého mandátu jich stihl absolvovat jedenáct, v pořadí dvanáctá bude poprvé pod hlavičkou Deníku. Věříme, že občané ocení i možnost posílat své dotazy s předstihem,“ sdělila mluvčí prezidenta republiky Eva Hromádková.

-mav-