Jitka Pajurková je lídrem komunikace skupiny Direct family

pondělí, 18. března 2024, 16:00 PR, Lidé, Aktuality MediaGuru

Jitka Pajurková přichází na nově vytvořenou pozici do skupiny Direct family.

Jitka Pajurková, zdroj: Direct

Jitka Pajurková, zdroj: Direct

Skupina Direct family Pavla Řeháka jmenovala od března do pozice lídra komunikace Jitku Pajurkovou. Přichází ze společnosti McDonald's, kde měla jako ředitelka PR a komunikace pro Českou a Slovenskou republiku na starost veškeré PR, PA, CSR a ESG aktivity.

Do Direct family nastupuje na nově vytvořenou pozici Lídr komunikace skupiny, v rámci které zastřeší externí i interní komunikaci. Hlavním úkolem je podpořit růst Direct family a vést a koordinovat komunikační aktivity skupiny, která dnes zahrnuje Direct pojišťovnu, Direct auto, Fidoo, Birne a také Direct nadaci. Zmíněné společnosti vlastní česká investiční skupina Vigo Investments, kterou v roce 2013 založil Pavel Řehák. 

Nela Maťašeje nadále povede externí i interní komunikaci a marketing Direct pojišťovny a zůstává také tiskovou mluvčí.

„Jitka přichází do Directu v době, kdy naše skupina roste a nabírá na síle. Máme před sebou výrazný rozvoj nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí. Jsem rád, že do našeho týmu získáváme zkušenou expertku, která nám nejen pomůže zvýšit dopad našich byznysových i neziskových aktivit, ale stejně jako my vidí výzvu a smysl v tom měnit svět k lepšímu,“ říká Pavel Řehák, zakladatel Direct family.

Předchozích téměř 20 let strávila Jitka Pajurková získáváním zkušeností v oblasti komunikace informačních a telekomunikačních společností (T-Mobile, O2, Motorola). Zaměřuje se na projekty mající celospolečenský dopad a kulturním projektům (je členkou týmu festivalu Hudba Znojmo a kurátorkou Czech Design Week). Projekty, na kterých pracovala, uspěly na českých (Zlatý středník, Lemur) i zahraničních soutěžích, jako je Sabre Awards (2018: Svoboda není samozřejmost, 2022: NFT Maestropiece by TMBK pro McDonald's) a European Excellence Awards (2019: České děti v kybersvětě, 2023: Mc’N’Roll: How fine dining chef create BANGER for McDonald's).

Je členkou PR Klubu, byla českou zástupkyní v evropské porotě PR cen Sabre Awards, je členkou poroty soutěží Zlatý středník a Young Lions, v čase pandemie covidu byla mentorkou několika projektů v rámci aktivity Hack the Crisis.

-mav-