KFC má 127 poboček, letos expanduje do menších měst

středa, 20. března 2024, 11:55 Marketing, Retail MediaGuru

KFC provozuje v Česku 127 poboček. I letos chce pokračovat v expanzi, zaměří se i na menší města. 

Zdroj: KFC

Zdroj: KFC

Fast-foodový řetězec KFC, jenž si letos připomíná 30 let od vstupu na český trh, provozuje aktuálně 127 poboček ve 40 městech. Za minulý rok je navštívilo přes 25 milionů zákazníků. Tento rok počítá zhruba s 8–9% nárůstem a odhaduje, že obslouží 27,2 milionů zákazníků. Dále plánuje pokračovat i v expanzi. 

„Naší vizí je, aby kousky z KFC mohli ochutnat lidé ze všech koutů Česka. Už nyní nás najdou nejen ve velkých městech, ale také v těch menších. I letos plánujeme rozšiřovat síť restaurací v podobném tempu jako v uplynulém roce,“ říká Ivana Makalová Dlouhá, ředitelka KFC pro Českou republiku a Rakousko. KFC minulý rok otevřelo devět restaurací, například ve Znojmě, Mostě, Liberci, Litoměřicích, Berouně a Strakonicích

KFC nabízí také možnost rozvozu, který v současnosti tvoří 8 % celkových objednávek. Rozvoz lze využít na 110 pobočkách, jeden z nejsilnější dnů z celého roku je tradičně Nový rok, ale i podzimní sváteční dny, nejsilnější měsíc rozvozu je tradičně prosinec, druhý pak říjen. 

Největší podíl objednávek (47 %) tvoří stále pokladny. Na samoobslužných kioscích, kterých má řetězec celkem 500 na 126 pobočkách, proběhlo 45 % objednávek. Největší finanční průměr na kioscích má pobočka v Kaprově ulici a v  dálničních restauracích Devět křížů, Loket a Jihlava. 

Již nyní KFC nabízí také možnost objednávky přes mobilní aplikaci. Na dvou restauracích také řetězec testoval možnost donášky ke stolu. „Zatím nejsme schopni říct, zda tímto směrem půjdeme, nebo kdy bychom tuto možnost na restauracích uvedli,“ dodává Ivana Makalová Dlouhá. 

Mezi nejoblíbenější produkty KFC patří kyblíky s různými kombinacemi kuřete, které představují téměř 20 % prodejů. Čtvrtina jde za tortillovými produkty, jako jsou Twistery nebo Qurrito. Mezi oblíbené patří i možnost alternativních příloh, jako je rýže.

Ve své strategii KFC klade důraz také na udržitelnost. Dřevěné příbory, brčka a papírové tašky se nedávají k objednávkám automaticky, ale pouze na vyžádání. Díky tomu se podařilo snížit spotřebu brček o 12 % a kelímků o 13 %. U samoobslužných kiosků si řada zákazníků vybírá možnost nákupu bez tištěné účtenky a měsíčně tak v průměru ušetří 45 km papírové pásky. Na všech Drive-Thru restauracích funguje také systém rekuperace tepla, díky čemuž se na těchto restauracích ušetří až 30 % elektrické energie. 

V letošním roce bude KFC oslavovat 30 let na trhu. V roce 1994 byla otevřena první restaurace ve Vodičkově ulici v Praze. Oslavy začaly v lednu party pro zaměstnance, od června bude výročí komunikovat i na zákazníky. Vrcholit budou na podzim, kdy má Colonel Sanders, maskot značky, narozeniny. Komunikace bude probíhat přes vícero mediálních kanálů. 

-stk-