Odstartoval filmový a dokumentární kanál CTV9

úterý, 19. března 2024, 12:50 Aktuality, TV MediaGuru

Čeští diváci v polském příhraničí mohou sledovat od pondělí 18. března novou tamní celoplošnou televizi. Program je součástí DVB-T multiplexu 8.

Stanice CTV9 vysílá bezplatné v polském DVB-T multiplexu 8. Foto: Shutterstock

Stanice CTV9 vysílá bezplatné v polském DVB-T multiplexu 8. Foto: Shutterstock

Vstup do bezplatné celoplošné nabídky v Polsku oznámil operátor EmiTel s tím, že distribuční smlouva byla uzavřena na období deseti let. Stanice slibuje nabídku filmů, seriálů a dokumentů v režimu 24/7, tedy 24 hodin, 7 dní v týdnu. Ve vysílání se mají objevovat i vzdělávací pořady pro diváckou skupinu ve věku od 30 do 80 let. Stanice je součástí polského DVB-T multiplexu 8, který je vysílaný stejně jako digitální rozhlas DAB+ ve III. pásmu.

Stanice CTV9 doplňuje programovou nabídku kanálů Nowa TV, Zoom TV, WP a Metro TV. Multiplex má v současné pokrytí 98 % polského území s přirozeným přesahem do České republiky, nikoliv populace, tak to alespoň uvádí operátor EmiTel. Problémem ale může být právě kmitočtové pásmo, ve kterém funguje. O bezplatné vysílání je mezi diváky dlouhodobě zájem a je nejpopulárnější TV platformou i v Česku. České radiokomunikace ve 12. týdnu aktivovaly v multiplexu 23 tři nové pozice Test.

-lukpol-