PPF navrhuje Christopha Mainusche do dozorčí rady ProSiebenSat.1

čtvrtek, 21. března 2024, 17:00 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

PPF navrhuje bývalého generálního ředitele TV Nova Christopha Mainusche do dozorčí rady německé televizní skupiny ProSiebenSat.1. Hlasovat bude i pro znovuzvolení Kláry Brachtlové.

Christoph Mainusch, zdroj: TV Nova

Christoph Mainusch, zdroj: TV Nova

Skupina PPF navrhuje, aby na řádné valné hromadě společnosti ProSiebenSat.1 Media SE, která se bude konat 30. dubna 2024, byl Christoph Mainusch, bývalý generální ředitel TV Nova, zvolen nezávislým členem dozorčí rady ProSiebenSat.1.

PPF je jedním z významných akcionářů společnosti ProSiebenSat.1 a bude pro Mainusche hlasovat, informovala skupina.

Christoph Mainusch má téměř čtyřicetileté zkušenosti v evropských médiích, včetně 17 let v televizním odvětví v Německu, odkud pochází. Podle názoru PPF by přispěl společnosti ProSiebenSat.1 odbornými znalostmi a zkušenostmi, stejně jako nezávislým kritickým pohledem v situaci, kdy se ProSiebenSat.1 snaží znovu získat vedoucí postavení v oboru televizní zábavy v německy mluvících zemích.

Christoph Mainusch působil mimo jiné v letech 1992 až 1995 jako programový ředitel RTL2 v Mnichově, v letech 2004 až 2009 jako generální ředitel RTL Chorvatsko, v letech 2009 až 2012 jako generální ředitel skupiny a člen představenstva Alpha Media Group v Řecku a následně v letech 2013 až 2020 jako jeden ze dvou generálních ředitelů společnosti Central Media European Enterprises (CME). V roce 2020 převzala skupina PPF společnost CME a Christoph Mainusch v ní následně zastával řadu poradenských a nevýkonných funkcí. V současné době nemá žádný mandát a žádnou pozici v PPF a v CME, ani v žádné jiné mediální společnosti.

PPF bude na valné hromadě rovněž hlasovat pro znovuzvolení Kláry Brachtlové, top-manažerky CME, do dozorčí rady společnosti ProSiebenSat.1. Klára Brachtlová byla do dozorčí rady jmenována rozhodnutím obchodního soudu v říjnu loňského roku.

-mav-