Staropramen uvádí Nealko s upravenou recepturou

úterý, 26. března 2024, 13:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Nový Staropramen Nealko má podle výrobce o dvě jednotky vyšší hořkost než většina široce dostupných nealkoholických piv na českém trhu.

Zdroj: Staropramen

Zdroj: Staropramen

Staropramen reaguje na rostoucí poptávku po nealkoholických variantách piva a uvádí na trh Nealko s novou recepturou. „Nealkoholické pivo nyní tvoří už 4 % celkové konzumace piva v Česku. Na popularitě také stoupají piva s vyšší hořkostí a plnější chutí. Přicházíme tak s novou, vylepšenou recepturou,“ říká Jan Špaček, vrchní sládek pivovaru Staropramen.

Nový Staropramen Nealko, jenž využívá českou odrůdu chmel Sládek ze žatecké oblasti, má o dvě jednotky vyšší hořkost než většina široce dostupných nealkoholických piv na českém trhu. 

Novinka je v obchodech a provozovnách v prodeji od března. K dostání je v čepované formě, ve vratných lahvích i plechovkách. V průběhu Velikonoc se ve vybraných regionech budou moci s novinkou setkat i někteří řidiči, a to v rámci preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“. Jedná se o společný projekt Českého svazu pivovarů a sladoven, Policie ČR a Besipu. 

-stk-