Absolutním vítězem Mastercard Obchodník roku je Dr.Max

pátek, 5. dubna 2024, 06:35 Aktuality, Retail MediaGuru

Absolutním vítězem ocenění Mastercard Obchodník roku se stal lékárenský řetězec Dr.Max. 

Zdroj: FB Dr. Max Lékárna

Zdroj: FB Dr. Max Lékárna

Absolutním vítězem 21. ročníku ocenění Mastercard Obchodník roku je lékárenský řetězec Dr.Max. Cenu veřejnosti, o níž rozhodovalo v internetovém hlasování téměř 85 tisíc lidí, opět získal Lidl. V kategorii odborné poroty Inovace roku zvítězilo Makro Cash & Carry ČR. Vítězem kategorie SOCR ČR Zodpovědný obchodník je Tesco Stores ČR.

Na druhém místě se umístila společnost Dm drogerie markt. Bronz získala Ikea. Vítězi sortimentních kategorií jsou Alza.cz, Bambule, Datart, Decathlon, Deichmann, Dm drogerie markt, Dr. Max, Ikea, Knihy Dobrovský, Lidl, Obi, Peek & Cloppenburg, Rohlik.cz, Super Zoo a Tank Ono.

„Retailový trh se dynamicky vyvíjí a dlouhodobé posilování role e-shopů je v tomto směru jen špičkou ledovce. Je skvělé, že obchodníci přicházejí s celou řadou dalších inovací, které posouvají zákaznickou zkušenost a spolu s ní i celé odvětví dále. Nejlépe to dokazuje celá řada zajímavých projektů přihlášených do kategorie Inovace roku. Na vývoj trhu reagujeme i úpravou soutěžních kategorií. Letos jsme například do ocenění zařadili oblast Doručení jídla a potravin, která si v soutěži Mastercard Obchodník roku určitě najde trvalé místo,“ říká Jana Lvová, generální ředitelka Mastercard pro Českou republiku a Slovensko. 

Vítězové jednotlivých sortimentních kategorií a absolutní vítěz ocenění Mastercard Obchodník roku 2023 byli vybráni na základě reprezentativního průzkumu. Při hodnocení byly brány v úvahu dvě klíčové skupiny faktorů: faktory pozice na trhu a faktory důvěry zákazníků. Celkový index i dané faktory ve výsledku zohledňují celkovou situaci na trhu a pozici obchodníka v rámci konkurenčního prostředí. Absolutním vítězem se stává ten, kdo dosáhne nejvyššího celkového skóre napříč všemi kategoriemi.

Mastercard Obchodník roku 2023

Ocenění

Prodejce

Absolutní vítěz

Dr. Max

Cena veřejnosti

Lidl Česká republika

Obchodník roku s potravinami

Lidl Česká republika

Obchodník roku s drogerií a parfumerií

dm drogerie markt

Obchodník roku s oděvy

Peek & Cloppenburg

Obchodník roku s obuví

Deichmann

Obchodník roku se sportovními potřebami

Decathlon

Obchodník roku s elektrem a elektronikou

Datart

Obchodník roku pro dům a zahradu

Obi

Obchodník roku s nábytkem a bytovými doplňky

Ikea

Čerpací stanice roku

Tank Ono

Obchodník roku s knihami

Knihy Dobrovský

Obchodník roku s hračkami

Bambule

Lékárna roku

Dr. Max

Obchodník roku pro chovatele

Super Zoo

Doručení jídla a potravin

Rohlík

E-shop roku

Alza

Inovace roku

Makro Cash & Carry ČR

SOCR ČR – Zodpovědný obchodník

Tesco Stores ČR

-stk-