Allegro začíná rozvíjet vlastní samoobslužné One Boxy

pátek, 5. dubna 2024, 09:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Allegro umístilo v Praze svůj první samoobslužný box. Zákazníci si budou moct do něj své objednávky doručit, ale také přes něj zboží případně vrátit.

One Box od Allegro, zdroj: Allegro

One Box od Allegro, zdroj: Allegro

Allegro, jež na český trh vstoupilo v loňském roce se svým online tržištěm, začíná rozvíjet vlastní síť samoobslužných boxů, tzv. One Boxů. První z nich je umístěn na Praze 5, další budou následovat.

„V Allegru neustále pracujeme na zlepšování pohodlí našich zákazníků, s čímž souvisí také One Box, který je novým způsobem doručování od skupiny Allegro. Již brzy si tak budete moci nechat své objednávky nejen z platformy allegro.cz pohodlně doručit či je vrátit prostřednictvím jednoho z našich balíkových boxů – One Boxů, a to s možností vyzvednout si zásilky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu,“ říká na dotaz MediaGuru Tereza Copers ze skupiny Allegro. 

Na otázku, jaké plány má Allegro s výdejními boxy Mall.cz nebo WeDo, které byly součástí předloňské akvizice, skupina neodpověděla. Podle informací serveru CzechCrunch je však v plánů, že WeDo bude zásilky do One Boxů doručovat. 

Síť samoobslužnou boxů kontinuálně buduje Alza, Zásilkovna, DPD, PPL či Balíkovna. Boxy pro výdej online objednávek provozují i někteří retaileři, například Pilulka, Rohlík a nově také Dm drogerie markt. 

Dm uvádí v Českých Budějovicích první samoobslužný box

čtvrtek 4. dubna 2024

-stk-