Celoplošné Radio Austria se změní na oe24 Radio

sobota, 27. dubna 2024, 07:35 Rádio, Aktuality MediaGuru

K významné změně dojde na rakouském mediálním trhu 1. května. Skončí dosavadní značka Radio Austria, kterou nahradí oe24 Radio. Celoplošně je stanice dostupná v síti DAB+ Austria.

Programová šéfka Radia Austria Vina Aquarina. Foto: Radio Austria

Programová šéfka Radia Austria Vina Aquarina. Foto: Radio Austria

Mediální rodinu zpravodajského webu oe24.at a tematické stanice oe24 TV doplní od 1. května také stejnojmenná rozhlasová stanice. Značka oe24 Radio nahradí dosavadní Radio Austria. Program je k dispozici prostřednictvím několika FM vysílačů po celém Rakousku, zásah 83 % populace mu však zajišťuje digitální síť DAB+ Austria. Přeshraničním příjmem tamních vysílačů je stanice k dispozici i na českém území, v pásmu VKV mj. díky kmitočtu 101,8 z vysílače Salzburg – Gaisberg.

oe24 Radio bude i nadále průvodcem Rakušanům skrze hudební mix aktuálních hitů a nejlepších hitů posledních pěti dekád, které doplní nejrychlejší zprávy během celého dne. Rakouská hudba bude samozřejmě nadále pevnou součástí programu každé vysílací hodiny. Oblíbenou soutěží „Platíme vám účet“ a vyhlášením pěti set nejoblíbenějších hitů všech dob zahájí stanice své vysílání právě 1. května. Každou hodinu slibuje rozhlasová stanice minimálně patnáct hitů. Spuštěn bude i nový web www.oe24radio.at.

-lukpol-