Lefenda je ředitelkou ostravského studia ČT, Karas odchází

středa, 17. dubna 2024, 16:35 TV, Lidé, Aktuality MediaGuru

Novou ředitelkou ostravského televizního studia České televize se stala Gabriela Lefenda. Střídá Miroslava Karase, který z ČT odchází.

Gabriela Lefenda, zdroj: ČT

Gabriela Lefenda, zdroj: ČT

Novou ředitelkou ostravského televizního studia České televize se stala Gabriela Lefenda. Ve funkci nahradí Miroslava Karase, kterému skončilo funkční období. Vítězku výběrového řízení dnes do funkce jmenovala Rada ČT na návrh generálního ředitele Jana Součka. Bývalý ředitel TSO Miroslav Karas, který se výběrového řízení také účastnil, z České televize po dohodě odchází. 

„V Televizním studiu Ostrava jsem strávila značnou část svého profesního života. Kolegy i prostředí tedy znám a mám konkrétní představu jeho dalšího rozvoje,“ uvedla nová ředitelka TSO Gabriela Lefenda.

Do výběrového řízení na ředitele TSO se přihlásilo celkem devět uchazečů, výběrová komise pak na základě životopisů a kandidátských projektů vybrala pět finalistů. Následovala ústní slyšení kandidátů, na základě kterých komise vybrala vítězku. Gabriela Lefenda se funkce ujme na začátku května.

„Gabrielu Lefenda považuji za skvělou profesionálku. Velmi proto vítám, že s ní nyní budu spolupracovat v nejvyšším managementu České televize,“ shrnuje generální ředitel ČT Jan Souček.

Poslední čtyři roky byla Gabriela Lefenda členkou správní rady Nadace Agel, kde pracovala i jako ředitelka vnějších vztahů. Předtím osm let působila v ostravském televizním studiu, pět let na pozici vedoucí redaktorky zpravodajství a tři roky moderovala pořad Dobré ráno. 

TS Ostrava je nejstarší regionální studio České televize, vysílá od roku 1955 a společně s TS Brno zajišťuje dvacetiprocentní podíl na regionálním vysílání ČT.

-mav-