Nova nabídne reklamní prostor v udržitelně vyráběných pořadech

středa, 3. dubna 2024, 16:00 Aktuality, TV, Udržitelnost MediaGuru

TV Nova začne od května nabízet obchodním partnerům reklamní prostor v pořadech, které jsou vyráběny s ohledem na udržitelnost.

Jan Ulrych, zdroj: TV Nova

Jan Ulrych, zdroj: TV Nova

TV Nova začne od května nabízet obchodním partnerům reklamní prostor v pořadech, které získaly mezinárodní certifikaci BAFTA albert. Ta je udělovaná britskou platformou se zaměřením na udržitelnost v oblasti filmu a televize. Tento krok je součástí snahy podporovat udržitelné produkční postupy v televizním průmyslu a snižovat uhlíkovou stopu, uvedla ve středu TV Nova. 

„Dlouhodobě zaznamenáváme zájem ze strany klientů o mediatypy zaměřující se ve své činnosti na snižování negativních dopadů na životní prostředí. Jsem rád, že jako první televizní médium na českém trhu nabízíme propagaci v těchto certifikovaných pořadech. Věřím, že tak nejen podpoříme udržitelnost v televizním průmyslu, ale zároveň umožníme našim partnerům spojit své značky a marketingové aktivity s důvěryhodnou iniciativou," sdělil Jan Ulrych, obchodní ředitel TV Nova.

Reklamní prostor mohou zadavatelé využít v televizních pořadech, které byly natočeny s ohledem na snížení negativních dopadů na životní prostředí. Jedná se například o kriminální seriál Specialisté, který každé pondělí sleduje více než milion diváků, podvečerní Ulici nebo vědomostní soutěž Na lovu. Stejně tak je tzv. “greenfilming” uplatňován i při natáčení seriálu Jedna rodina.

Britská platforma BAFTA albert se zabývá principy udržitelnosti ve filmovém a televizním průmyslu a pomáhá vytyčit cestu k co nejmenší uhlíkové stopě nejen velkým firmám a korporacím, ale i menším produkčním společnostem. Získáním této certifikace získávají také právo užívat logo albert ve své komunikaci. Skupina Nova je členem této iniciativy od roku 2021.