OmniConnect se zaměří na pozornost, vystoupí i Karen Nelson-Field

úterý, 9. dubna 2024, 11:40 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Druhý ročník konference OmniConnect se bude věnovat pozornosti a tomu, jak přístup zohledňující pozornost ovlivňuje kreativu, způsob komunikace a mediální plánování.

Ilustrační foto: Omniconnect 2023, zdroj: MediaGuru.cz

Ilustrační foto: Omniconnect 2023, zdroj: MediaGuru.cz

Agentury Omnicomu pořádají ve čtvrtek 18. dubna druhý ročník své konference OmniConnect. Určena je klientům těchto agentur. Eventu se zúčastní celkem 250 klientů a zaměstnanců mediálních agentur OMD, PHD, Hearts&Science, dále kreativní agentury DDB a PR agentury FleishmanHillard.

Tématem letošní konference je attention a tzv. attention planning. Jde o téma, které v příštích letech zásadně ovlivní celou kategorii komunikace. Z dostupných výzkumů vyplývá, že průměrný člověk je vystaven více než 10 tisícům sdělení denně napříč různými platformami, zařízeními a kanály. Zpracovat ale můžeme jen malou část těchto sdělení, proto je většina reklam ignorována a velká část rozpočtů promarněna. Zájem se proto od samotného zobrazení přesouvá k získání pozornosti.

Mluvit se bude například o tom, jak nově testovat kreativu, jak zvýšit efektivitu online reklamy a jaký vliv má pozornost na brandové metriky, zvažování nákupu nebo samotný prodej.

Klíčovou řečnicí konference je renomovaná expertka Karen Nelson-Field. Výzkumu v komunikačním odvětví a otázce pozornosti se věnuje téměř dvacet let, pravidelně vystupuje na mezinárodních oborových konferencích. Je mimo jiné autorkou publikace The Attention Economy and How Media Works, ve které se zabývá podstatou pozornosti příjemců. Zároveň připravuje novou knihu o ekonomii pozornosti a měření pozornosti The Attention Economy: A Category Blueprint, která vyjde letos v červnu a kterou publiku na konferenci OmniConnect představí.  

Posluchači uslyší, jak plánovat na pozornost a jak vyvíjet kreativy, které ji zachytí. V online prostředí to znamená posun od zobrazené imprese k viditelné impresi a od ní k viděné impresi. 

Další mezinárodní řečnicí na konferenci bude Susie Walker, která řídí kreativu DDB z pozice Creative Chief of Staff DDB Worldwide a byla také vice-prezidentkou největší světové reklamní soutěže Cannes Lions. Posluchačům se také představí Nick Andrews, Senior Vice-President & Senior Partner FleishmanHillard UK. Také on se ve svém příspěvku zaměří na pozornost.

Po panelu budou následovat nejzajímavější ukázky práce Omnicom agentur na českém trhu, některé z nich již přímo s aplikací attention planningu.

Na závěr konference v rámci networkingu budou mít klienti příležitost si osobně vyzkoušet, jak přesně instalovaný systém dokáže měřit jejich pozornost.

OmniConnect bude zároveň prvním eventem, jehož uhlíkovou stopu si nechává OMG spočítat po vzoru konference Rok změny, kterou pořádala v listopadu nezisková organizace Změna k lepšímu. „Našim cílem je znát environmentální dopad našich aktivit a upravit je s respektem k přírodě. OmniConnect je pro nás odrazovým můstkem a první zkušeností. Již tento rok se snažíme optimalizovat uhlíkovou stopu například motivací účastníků v rámci využití ekologických způsobů přepravy, úpravou cateringu či využitím zelené energie. S nápadem přišel náš CFO Jan Filipi. Je jasné, že proces provází drobné porodní bolesti, ale věřím, že se díky OmniConnectu hodně naučíme," říká Markéta Pavlíková, Head of Sustainable Solutions OMG/Fuse.

Loňský první ročník konference OmniConnect se zaměřil na efektivní kampaně. Vystoupili na něm mimo jiné Les Binet a Mark Holden. V textech níže je možné připomenout si, o čem se diskutovalo.

Les Binet: Brandová reklama je v online světě ještě důležitější

úterý 25. dubna 2023

Mark Holden: Značky získávají podíl pomaleji, je třeba změnit myšlení

středa 26. dubna 2023

OmniConnect ukázal cestu k efektivním kampaním

čtvrtek 27. dubna 2023

-mav-