Portál iDnes.cz mění design, sjednocuje vzhled rubrik

úterý, 16. dubna 2024, 14:05 Internet & Mobil MediaGuru

Zpravodajský portál iDnes.cz mění po několika letech svou podobu. V první fázi prošla změnou domovská stránka iDnes.cz a její hlavní části.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Zpravodajský portál iDnes.cz mediální skupiny Mafra po několika letech mění design a strukturu. V první fázi prošla změnou domovská stránka iDnes.cz a její hlavní části: Zpravodajství a Sport. Nově budou mít všechny rubriky jednotný vzhled. Mezi novinky se řadí úprava formátu fotografií, boxy s nejnovějšími zprávami či výběr nejčtenějších článků. Řadí se podle trendů či času.

Nová je také struktura portálu, která se podle sdělení provozovatele zjednodušuje. Zvyšuje se podíl obsahu a větší důraz se klade na „moderní formáty". Postupně do sjednoceného designu přejdou všechny magazínové přílohy a další přidružené produkty.

„Reflektujeme trendy, a přesto zachováváme to, co mají čtenáři rádi. Rozšiřujeme hlavní nabídku tak, aby v ní našli to nejlepší od zpravodajství přes publicistiku, sport až po společenské dění,“ říká k redesignu šéfredaktor iDnes.cz Matyáš Kaiser. „Hned po kvalitě a rychlosti je pro nás při tvorbě textů klíčová také přehlednost. Nově jsme proto zavedli takzvanou drobečkovou navigaci pod naším logem. Kladli jsme důraz na uživatelsky vstřícný design a také na testování,“ dodává Kaiser.

Navigační lišta na mobilní verzi se od desktopové verze bude lišit jen minimálně. Data ukazují, že stále více lidí konzumuje obsah na mobilních zařízeních, každý další vývoj se tak bude ubírat směrem k jednotnosti vzhledu, zdůvodnila Mafra.

Výraznou obměnou prošla domovská stránka sportovního zpravodajství, která se strukturou přiblížila titulní stránce celého portálu iDnes.cz. Horní části už nedominuje jedna hlavní zpráva, ale větší prostor dostal přehled nejnovějších a nejčtenějších článků.

V nově založené sekci nazvané Doporučujeme redakce upozorňuje na vybrané rozhovory, reportáže či analýzy. Tato část titulní strany je doplněna přímými odkazy na přehledy textů všech předních autorů.

Titulní strana rovněž akcentuje statistiky a data. Vedle tabulek, žebříčků a výsledkových přehledů zde nově dostane prostor datová analýza.

Tři vlastní pozice na domovské stránce dostala také rubrika Revue, zaměřující se na události ze společnosti a rozhovory s osobnostmi. 

Vlajkovou lodí portálu iDnes.cz a celého vydavatelství Mafra zůstává projekt iDnes Premium, který nabízí prémiový obsah doplněný o benefity i specializované sekce. Na titulní stránce dostává dvojnásobný prostor a v dohledné době bude spuštěna speciální obsahová stránka pouze pro předplatitele.

-mav-