Rowenta díky spolupráci s Arsovem navýšila prodeje

čtvrtek, 18. dubna 2024, 06:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

Díky spolupráci s kadeřníkem Tomášem Arsovem zdvojnásobila Rowenta prodej produktů v řadě Ultimate Experience. 

Zdroj: FB Rowenta péče o tělo a domácnost

Zdroj: FB Rowenta péče o tělo a domácnost

Rowenta, výrobce produktů pro vlasovou péči a styling, ve spolupráci s kadeřníkem Tomášem Arsovem informuje od loňského roku ve své komunikaci o tom, jak správně pečovat o vlasy. Díky tomu se značce podařilo posílit image lídra v péči o vlasy a zdvojnásobila prodej produktů v řadě Ultimate Experience, uvedla společnost. 

Kampaň s Tomášem Arsovem probíhala napříč všemi marketingovými kanály, prostřednictvím sociálních sítí, webových stránek, POS materiálů a trade aktivit. „Lokální a relevantní obsah spolu s pečlivě vybranými kanály nám přinesly výsledky, které překonaly naše očekávání. Třikrát vyšší Click-Through Rate (CTR) dokázalo větší atraktivitu obsahu než s dříve používanými globálními vizuály a prodejní výsledky řady Ultimate Experience jsme zvýšili na dvojnásobek,“ říká Ágnes Zappe, produktová manažerka značky Rowenta pro střední Evropu

Spolupráce se zaměřila na vytvoření video tutoriálů a vizuálů, které ukazovaly důležitost správného zacházení se stylingovými a pečujícími produkty. Kromě krátkých teasingových videí se jednalo také o tříminutové video tutoriály na YouTube, které 65 % uživatelů zhlédlo až do konce. Komunikace na sociálních sítích zaznamenala vysokou míru organického šíření mezi uživateli a pozitivní sentiment ohledně placené části kampaně.

„Zajímavým aspektem naší kampaně je, že necílíme pouze na ženy, ale také na muže. Ve společnosti stále panuje představa, že když se mluví o péči o vlasy, tak je to tématem pouze pro ženy. Tak to samozřejmě ale není a našim společným cílem s Tomášem Arsovem je edukovat i muže, aby se ke svým vlasům chovali šetrně a správně se o ně starali, například po sportu,“ podotýká Martin Kasarda, brand manažer značky Rowenta pro střední Evropu. 

-stk-