Souček v e15: ČT zruší zhruba 90 pracovních míst

pondělí, 29. dubna 2024, 19:00 Aktuality, TV ČTK

Česká televize zruší zhruba 90 pracovních míst, což odpovídá třem procentům jejich celkového počtu.

Jan Souček, zdroj: ČT

Jan Souček, zdroj: ČT

Česká televize zruší zhruba 90 pracovních míst, což odpovídá třem procentům jejich celkového počtu. Částečně půjde o tabulková místa, která jsou už nyní neobsazená, část lidí přesto přijde o práci. Webu e15 to řekl generální ředitel ČT Jan Souček.

Podle Součka je redukce nutná bez ohledu na to, jak bude nastavené financování ČT od příštího roku. Už v květnu se vláda začne zabývat návrhem na zvýšení koncesionářských poplatků, které je jedním z bodů mediální novely.

„Devadesát lidí je číslo, které je už dlouhou dobu součástí plánů České televize. Zároveň se snažíme o to, aby to instituci co nejméně bolelo. Budeme proto primárně škrtat tabulková místa, ze kterých už někdo odešel a která jsou neobsazená. Případně nebudeme prodlužovat smlouvy lidem, kterým už končí, a podobně,“ uvedl Souček.

Asi před měsícem generální ředitel zahájil debatu, jak toto číslo rozprostřít mezi jednotlivé sekce. Jasno by mělo být podle něj do začátku léta a propouštět by se mělo na přelomu léta a podzimu.

Česká televize hospodaří s ročním rozpočtem osm miliard korun. Zaměstnává 3000 kmenových pracovníků a zhruba stejný počet externistů. Její financování je závislé na koncesionářských poplatcích, jejich současná výše 135 korun měsíčně pochází z roku 2008.

-čtk-