Warner TV začala vysílat v DVB-T2 EPG

pátek, 5. dubna 2024, 14:00 Aktuality, TV MediaGuru

Elektronický programový průvodce (EPG) je nově také součástí DVB-T2 multiplexu 23 Českých Radiokomunikací. U některých pořadů nejsou anotace dokončené.

Logo nové tematické televize. Zdroj: Warner Bros. Discovery

Logo nové tematické televize. Zdroj: Warner Bros. Discovery

Programová data EPG jsou důležitou součástí každého televizního kanálu. Divák se díky nim může v samotném názvu a anotaci dozvědět nejen to, co stanice vysílá, ale například si i daný pořad snadno nahrát po stisknutí několika tlačítek na dálkovém ovladači. Abesenci dat EPG značně ztrácí daná stanice na atraktivitě. Divák de facto neví, co daný program nasazuje za pořady a je nutné se poohlédnout po TV programu například na webových stránkách.

Warner TV vysílá v DVB-T2 multiplexu ČRA také s aktivní signalizací technologie HbbTV. Důvodem této skutečnosti ale nemá být to, že by program nabízel doplňkové služby na bázi tzv. červeného tlačítka, ale operátor může zjistit alespoň přibližnou sledovanost dané stanice. Odpovídající signalizaci mu vysílají všechny TV nebo set-top boxy, které jsou připojené k internetu. Jde o standardní postup, který ČRA volí i u dalších programů.

-lukpol-

Známe program Warner TV: večer filmy, přes den seriály

úterý 26. března 2024