Porsche si na strategickou komunikaci vybírá Flo BX

úterý, 14. května 2024, 12:20 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

O brandovou a strategickou komunikaci Porsche nově stará agentura Flo BX.

Foto: Maximilian Balazs

Foto: Maximilian Balazs

Importér značky Porsche v České republice, společnost Porsche Inter Auto, si pro správu své komunikace vybrala divizi Brand Experience (BX) z konzultační skupiny Flo. Ta bude odpovědná za spektrum komunikačních aktivit včetně launch kampaní, brandových aktivací a správy sociálních sítí. Nová agentura vzešla z tendru, který vyvrcholil v polovině letošního dubna.

„V průběhu letošního roku nás čeká hned několik výrazných událostí, jako například launch druhé generace modelu Taycan, představení druhého plně elektrického vozu Porsche Macan, facelift verze legendární 911 nebo první oficiální komunitní Porsche Festival, který se uskuteční na brněnském okruhu, který má za cíl propojit majitele vozů s fanoušky značky,“ uvedla k nejbližším aktivitám Petra Klosová, marketingová ředitelka Porsche Inter Auto.

Nejbližším připravovaným eventem je již 25. května akce s názvem Analog Affair. Tu chystá automotive platforma Speed Dates, která pořádá lifestylové srazy, propojující ikonické vozy, jejich majitele, primárně z kreativní sféry, a umění – a jejíž partnerem Porsche je. Akce Analog Affair kromě srazu vozů Porsche také poprvé v Česku představí dílo jednoho z nejznámějších fotografů v rámci komunity kolem značky Porsche, belgičana Barta Kuykense, který bude na akci osobně přítomen.

Z propojení Speed Dates a značky Porsche vznikl i pilotní projekt „Never Out of Fashion“ k oslavě 60. let modelu 911, který byl zveřejněn na konci minulého roku.

„Ideou kampaně byla nadčasovost siluety modelu 911, kterou jsme postavili do kontrastu jednoho z nejdynamičtěji se transformujícího odvětví – světa fashion. Spojili jsme se se čtyřmi současnými designéry, jejichž tvorba je inspirována různými dekádami a jejich kolekce napárovali na čtyři přelomové generace vozů 911. Vznikl tak fashion editorial publikovaný v magazínu Esquire, online kampaň a event na kterém si návštěvníci užili řadu instalací, a hlavně čtyři módní přehlídky,” vysvětluje Pavel Flégl, zakladatel Speed Dates a Head of Brand Experience ve skupině Flo.

Flo BX se bude věnovat i správě sociálních sítí, zejména instagramový profil @porsche_cesko. „Zaměříme se hlavně na růst zdravé followerské báze a vysoký engagement,“ komentuje Václav Krejčí, spoluzakladatel Speed Dates a Creative Lead ve Flo  BX. „Do budoucna se plánujeme soustředit na tvorbu lokálního obsahu, a to jednak skrze spolupráci s talentovanými tvůrci a fotografy, které v Česku máme, a také na samotnou fanouškovskou základnu a rozvoj komunity.“

-stk-