TV Nova počítá s DVB-T2 i v následujících letech

úterý, 28. května 2024, 11:20 TV, Aktuality MediaGuru

Šířit signál prostřednictvím pozemního vysílání DVB-T2 plánuje mediální skupina Nova i v následujících letec. RRTV požádala o novou licenci pro svůj vlajkový kanál.

Hlavní budova mediální skupiny. Foto: TV Nova

Hlavní budova mediální skupiny. Foto: TV Nova

V pátek 24. května podala mediální skupina Nova žádost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) týkající se pozemní distribuce jejího stejnojmenného programu. Podle online databáze mediálního regulátora vyprší platnost stávající licence 30. ledna 2025. RRTV uděluje standardně oprávnění pro pozemní šíření na období dvanácti let. V praxi by to znamenalo, že TV Nova bude v DVB-T2 působit minimálně do roku 2037, pokud v té době bude ještě tento způsob šíření relevantní.

V současné době je pozemní vysílání nejoblíbenějším způsobem konzumace televizního signálu na straně diváků. Společnosti Nielsen Admosphere minulé úterý prezentovala na konferenci Innovation Day výsledky průzkumu, které ukazují, že ho aktuálně využívá téměř 53 % populace. Nova využívá pro distribuci svého vlajkového kanálu multiplexy dvou celoplošných operátorů – České Radiokomunikace a Digital Broadcasting. Skupina taktéž požádala RRTV o vydání nových licencí (DVB-T2, internet) pro stanici Nova Gold.

-lukpol-

Televizním trendem je prolínání terestriky a IPTV

úterý 21. května 2024