Značku Pietro Filipi koupil vlastník e-shopu Trenýrkárna.cz

úterý, 14. května 2024, 00:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Českou oděvní značka Pietro Filipi míří pod křídla firmy DaniDarx, která vlastní e-shop Trenýrkárna.cz.

Zleva: Ruslan Skopal (Trenýrkárna), Tomáš Raška (Natland), Zdeněk Rinth (Kara) a Slavomír Pavlíček (SPM), zdroj: Natland

Zleva: Ruslan Skopal (Trenýrkárna), Tomáš Raška (Natland), Zdeněk Rinth (Kara) a Slavomír Pavlíček (SPM), zdroj: Natland

Českou oděvní značku Pietro Filipi odkoupila od společnosti Kara Trutnov, respektive investiční skupiny Natland, firma DaniDarx, která vlastní e-shop Trenýrkárna.cz a která vyrábí spodní prádlo českých značek Styx a Nedeto. Obchod se uskutečnil s podporou investičního partnera SPM. Obchodní partneři se dohodli, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.

Natland získal ochranné známky Pietro Filipi v rámci dražby pořádané insolvenčním správcem poté, co společnost Pietro Filipi zkrachovala. Následně se majitelem známek stala Kara, jejíž
nový byznysový příběh nastartoval právě Natland ve spolupráci s původním majitelem Zdeňkem Rinthem. Nyní je tradiční výrobce a prodejce českých kožešnických výrobků Kara znovu etablován na maloobchodním trhu. Pietro Filipi i Kara společně patřily ve stejném období pod zkrachovalý holding C2H.

„Karu se podařilo ozdravit a po krachu společnosti Pietro Filipi jsme chtěli zachránit alespoň značku, která měla svou hodnotu. Chtěli jsme zároveň dát příležitost mladým kreativcům a nápadům, jak s takovým brandem dále nakládat,“ říká Tomáš Raška, zakladatel a majoritní vlastník Natlandu, do jehož portfolia společnost Kara patří.

„Zvažovali jsme dva nebo tři směry, kudy se ubírat, nebylo ale úplně v mých silách znovu zásadně a podstatně oživovat Karu a zároveň znovu takřka od základu budovat značku Pietro Filipi. Po dlouhých diskusích jsme postupně docházeli k názoru, že musíme značku svěřit do profesionálních rukou a pokud možno s českým původem,“ uvedl Zdeněk Rinth, šéf společnosti Kara.

Tuzemský e-shop s pánským spodním prádlem Trenýrkárna.cz patřící do společnosti DaniDarx zažívá poslední roky významný růst. Majitelé Ruslan Skopal a Adam Rožánek se koncem roku 2022 rozhodli tento růst posílit, a poprvé od založení firmy využít finanční podpory investora. Tou se stala česká investiční skupina SPM, založena Slavomírem Pavlíčkem a Markem Španělem, která své investice  směřuje do vytváření partnerství s  českými podnikateli. Oba podnikatelé jsou též vlastníci mediální společnosti SPM Media (Echo Media, Hrot, Rádio Prostor).

„Jsem rád, že i díky naší podpoře získává tradiční česká módní značka Pietro Filipi po turbulentních letech opět stabilní domov. Z mého pohledu si novou šanci prosadit se nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích, rozhodně zaslouží,“ uvedl Slavomír Pavlíček, partner skupiny SPM Invest.

-mav-