Dresy českých atletů navrhl student, vyrobila je značka Joma

úterý, 11. června 2024, 06:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Atletičtí reprezentanti závodí na mistrovství Evropy v dresech s novým designem, objeví se v nich i na olympiádě. Jsou opět od španělského výrobce Joma.

Nové dresy českých atletů, zdroj: Český atletický svaz

Nové dresy českých atletů, zdroj: Český atletický svaz

Nová kolekce reprezentačních atletických dresů od značky Joma se snaží dodržet identitu národních barev a zároveň má reprezentovat ideály a sportovní úspěchy země. Design je inspirován především historicky nejúspěšnější disciplínou české atletiky – hodem oštěpem.

Český atletický svaz ve spolupráci s firmou Joma nechal vyrobit design přímo na míru české reprezentaci. Při zpracování základní myšlenky se inspiroval vyhlášením soutěže mezi studenty Vysoké školy uměleckoprůmyslové (Umprum). „Do olympijské sezony jsme chtěli vytvořit unikátní kolekci pro český tým, která zahrnuje řadu symbolů, které odkazují na největší úspěchy českého oštěpu,“ sdělil předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Český atletický svaz si z několika nabídek od studentů vybral design z dílny českého studenta, designéra Denise Koutníka. Ten se při její tvorbě inspiroval dvěma světovými rekordy a vítězným hodem Barbory Špotákové na olympijských hrách v Pekingu 2008. „Celá kolekce je odrazem dvou světových rekordů Jana Železného a Barbory Špotákové, hlavně jejího výkonu na olympiádě, kde získala zlato posledním pokusem. Tento počin je ukryt ve svislých zužujících se pruzích, které nesou symbol oštěpu a běžecké dráhy s tím, že poslední pruh je ve zlaté barvě, který symbolizuje její zlatý hod,“ vysvětlil.

Zdroj: Český atletický svaz

Zdroj: Český atletický svaz

Vůbec poprvé se na hrudi českých atletů a atletek objeví nápis Czechia, který dominuje přední části vrchních dílů kolekce. Vrchní díl dresu je v čistě bílé barvě a je také inspirován dresem, ve kterém Barbora Špotáková vyhrála olympijské hry v Pekingu. Spodní část soupravy má tradiční modrou barvu. „Celá kolekce je navržena tak, aby na sebe tyto barevné kombinace perfektně navazovaly a navzájem se podporovaly v čitelnosti a estetice,“ doplňuje Koutník.

Výrobcem nové sportovní kolekce je opět společnost Joma, nejvýznamnější španělská značka sportovního vybavení, která stále více expanduje i do světa atletiky. „Při tvorbě nové kolekce jsme kromě designu kladli důraz také na nové materiály, které by měly pomoct českým atletům k podání co nejlepších výkonů,“ uvedl zástupce společnosti Joma Marcos Fernández.

Autor textu: Aleš Hudský