Kaprain jmenoval členy dozorčí rady Mafry, v čele je Dlouhý

čtvrtek, 13. června 2024, 11:05 Aktuality, Lidé, Tisk MediaGuru

Nový vlastník skupiny Mafra jmenoval do dozorčí rady skupiny své zástupce. Předsedou dozorčí rady je Jakub Dlouhý.

Jakub Dlouhý, zdroj: Kaprain

Jakub Dlouhý, zdroj: Kaprain

Nový vlastník mediální skupiny Mafra, investiční firma Kaprain, doplnila členy dozorčí rady celé mediální skupiny.

Dozorčí radu mediální skupiny Mafra nyní tvoří její předseda Jakub Dlouhý a členové Jan Dienstl, Pavel Lupínek a Martin Kudera.

Společnost Kaprain dodala, že se stále seznamuje s fungováním mediální společnosti. „Aktuálně pracujeme na analýze efektivity a rozvojového potenciálu jednotlivých titulů i celé mediální skupiny. Silné personální obsazení dozorčí rady je jednou z podmínek úspěšného rozvoje Mafry. Mají v ní proto své místo experti na komunikaci, byznys i zástupce zaměstnanců,“ uvedl Marcel Dostal, CEO skupiny Kaprain.

Členové dozorčí rady Mafra

  • Jakub Dlouhý (předseda dozorčí rady) je marketingovým ředitelem skupiny Kaprain a majitelem marketingové a komunikační skupiny Kotelna55. Historicky se podílel na počátku vysílání Rádia Impuls.
  • Jan Dienstl (člen dozorčí rady) přichází do dozorčí rady se znalostí mediální skupiny Mafra. Už dříve s předchozím majitelem (Agrofert) jednal za jiného zájemce o jejím možném odkupu. Je považován za podnikatele blízkého Pavlu Tykačovi.
  • Pavel Lupínek (člen dozorčí rady) je právník, který dlouhodobě působil v investiční skupině Kaprain
  • Martin Kudera (člen dozorčí rady) je vedoucím výroby mediální skupiny Mafra. V dozorčí radě zastupuje zájmy zaměstnanců. V Mafře působí od roku 1993.

-mav-

Kaprain může převzít Mafru i Londu, rozhodnutí je pravomocné

úterý 30. ledna 2024