Rádio Energic se obchodně spojuje s Mediashow Digital

čtvrtek, 13. června 2024, 06:55 Rádio, Udržitelnost MediaGuru

Pod novou značkou Mediashow Rádio Energic se spojuje nové digitální Rádio Energic a Mediashow Digital.

Radek Pešout, zdroj. archiv R. Pešouta

Radek Pešout, zdroj. archiv R. Pešouta

PR Nest Media, marketingová a PR agentura, vytváří společné s Mediashow Digital, pod který spadá web Mediashow.cz, mediazatsupitelství také pro Rádio Energic. Rádio Energic je nová digitální stanice vysílající celoplošně v DAB+, což je technologie příjmu rádia na klasickou anténu prostřednictvím tuneru. Zároveň je ve všech hlavních aplikacích a na webových stránkách.

„Vidíme šanci v tom nastartovat komerční digitální rádiové vysílání a celý trh. V současnosti využíváme značku Mediashow na různé projekty a dohodli jsme se, že produkt směřovaný ke klientům a inzerentům ponese název Mediashow Rádio Energic. Spojili jsme obě dvě značky dohromady, protože v tom vidíme větší potenciál,“ popsal MediaGuru.cz Radek Pešout. Majitel agentury PR Nest Media.  

„Propojení webu a rádia považujeme za důležité i proto, že rádia jsou dnes často součástí obsahových webů. Proto jsme pro Rádio Energic vytvořili obsahový web ve spolupráci s Mediashow,“ přiblížil dále.

Provozovatel Rádia Energic se sídlem v Mladé Boleslavi, za kterým stojí Tomáš Veselý, pracoval v posledních dvou až třech měsících na stabilizaci programu. Pro ranní vysílání představil jako hlavní tváře moderátory Jiřího Štěpánka a Romana Duška. Ti uvádějí novou ranní a dopolední show Nakopávač.

Hlavním hudebním žánrem Rádia Energic je dance pop. V každé hodině také obvykle hraje tři české písničky nové hudební vlny. Informační vstupy jsou pak připravovány pro generaci tzv. mladých dospělých (střední generace). Ambicí rádia je nabízet styl hudby a programování ve stylu německých stanic. „Žádné české rádio to v současné chvíli nenabízí. To je zásadní změna. Vycházíme z toho, že Německo je podobný trh jako Česko. Inspirací pro nás je Radio Absolut, které vzniklo v davu onlinových rádií a ukázalo, že je možné uspět v rádiovém vysílání i bez FM vysílačů. A určitě stanice patřící pod značku RTL radio v Německu. Působim jako konzultant a v Německu jsem byl aktivní i v médiích a dobře znám tamní mediální trh. To, co nyní teprve v Česku začínáme, tam už si tím prošli před pěti až deseti lety,“ dokládá Radek Pešout.

Důvod, který by měl pozornost zadavatelů obrátit k digitálnímu rádiu, spatřuje v tom, že digitální technologie a vysílače v DAB+ jsou šetrné vůči životnímu prostředí a podporují udržitelnost. „To je stále důležitější aspekt pro stále více české veřejnosti a firmy se svými značkami na to musí reagovat. Posluchači hudby, ať už prostřednictvím různých aplikací či klasického rádia, stále více vyžadují po firmách, aby byly udržitelné. To se netýká jen vlastní činnosti, výroby, prodeje, ale také udržitelných reklamních nosičů. A právě digitální rádio je reklamní nosič budoucnosti," uvádí Radek Pešout.

Technologickému rozvoji rádia by měl podle jeho slov odpovídat i průzkum poslechovosti Radioprojekt, který chápe spíše jako průzkum znalosti značky. Cestu vidí v posílení online dotazování, což dokládá na příkladu Rakouska.

Detailnější informace o plánech Rádia Energic přineseme v blízkém rozhovoru.