Luxury vstupuje do ABC ČR, do obchodu přichází Libor Rys

pondělí, 8. července 2024, 13:00 Tisk, Lidé, Aktuality MediaGuru

Do vydavatelství Luxury Guide International přichází na pozici ředitele obchodního rozvoje Libor Rys. Vydavatelství zároveň vstupuje do ABC ČR.

Libor Rys, zdroj: A 11

Libor Rys, zdroj: A 11

Vydavatelství Luxury Guide International vstupuje do systému ověřování nákladu tisku ABC ČR. „Letošní letní vydání Luxury je prvním, které se po celkové restrukturalizaci společnosti a procesu modelování našich mediálních produktů bude podrobovat auditu ABC ČR. Ten postupně plánujeme pro všechny naše tituly,“ uvedla CEO vydavatelství Jitka Krulcová.

Vydavatelství oznámilo také zásadní změny v sales týmu, jehož součástí od dubna není Jitka Klementová, naopak do něj přibyla na pozici media consultant Olga Jeřábková Kudimová. Od července tým rozšířil také Libor Rys. Ten do Luxury Guide International přichází z mediálního domu A 11 a stejně jako tam, i v novém působišti bude zastávat pozici Business Development Directora.

„Od příchodu nových kolegů si slibujeme nejen další navýšení obratů vydavatelství, ale také posílení eventové sekce, na kterou se chceme zejména v příštím roce maximálně soustředit,“ doplňuje vydavatelka s poznámkou, že další přírůstky do týmu by měly být ohlášeny na podzim.

Letní vydání časopisu Luxury, zdroj: Luxury Guide International

Letní vydání časopisu Luxury, zdroj: Luxury Guide International

V srpnu uplynou tři roky od převzetí vydavatelství Luxury Guide International novými majiteli (Miloš Vančura, Petr Poláček, Jitka Krulcová) a výroční letní vydání s coverem od uměleckého fotografa Lukáše Dvořáka vychází s několika změnami. „Rozhodli jsme vzhledem ke stále aktuálnějšímu apelu na udržitelnost upravit formát magazínů Luxury a Luxury Business, abychom minimalizovali množství papírového odpadu vznikajícího při jejich výrobě. Ačkoliv jde o zmenšení rozměrů pouze o 15 a 10 mm, v celkovém nákladu to znamená značnou úsporu materiálu, a tedy i životního prostředí,“ sdělila Jitka Krulcová.

Vydavatelství Luxury Guide International aktuálně vydává čtyři high-end tituly, a sice lifestylový čtvrtletník Luxury Guide, ekonomický magazín se stejnou periodicitou Luxury Bunesiness, cestovatelský pololetník Travel Digest a na real estate témata zaměřený Design&Developer report. Společnost působí rovněž na poli bespoke publishing, kde aktuálně stojí za magazínem SunThing vydávaným pro Solek Holding SE. Vydavatelství se opírá o systém přímé distribuce s doplňkovou volnou a prodejní distribucí.

-mav-