Virtuální eventy si místo na trhu udrží i v příštím roce

středa, 12. srpna 2020, 07:30 Marketing, Výzkum MediaGuru

Až 71 % marketérů očekává, že virtuální eventy se budou konat i v následujícím roce.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

V době nouzového stavu zažily svůj boom různé platformy pro virtuální setkávání. Lidé začali na svých telefonech a počítačích intenzivně používat Teams, Zoom, Meet nebo třeba Skype. Kromě pracovních schůzek se však do virtuální prostoru přemístily i odborné či tiskové konference nebo vyhlašování cen. A podle průzkumu společnosti The 614 Group zde tyto virtuální i přes uvolnění opatření nějakou dobu ještě zůstanou. 

Při omezení pohybu zažívají videokonferenční aplikace boom

čtvrtek 2. dubna 2020

71 % marketérů se domnívá, že virtuální setkání a konference zde zůstanou nejen letos, ale i v následujícím roce. S tím, jak pandemie neztrácí na síle, navíc toto přesvědčení roste – oproti jarní vlně průzkumu je tohoto názoru o 12 % respondentů více.

Byť už bude pravděpodobně možné se příští rok setkávat na konferencích osobně, lidé i tak budou očekávat možnost se připojit jen virtuálně. I zde názor oproti jaru posílil, a to o 36 %.

Virtuální setkání jsou vnímány jako efektivní, pokud se zaměřují na konkrétní produktové prezentace a nabídky. Stejně tak se osvědčily u odborných konferencí nebo vyhlašování cen. Jen na českém trhu tak například své Výroční ceny vyhlásila Česká eventová asociace, APRA tímto způsobem oznámila vítěze cen Lemur. Do online prostoru své konference přesunuly rovněž společnosti Blue Events, Internet Info nebo POPAI. 

Nicméně networking, který je pro mnohé marketéry hlavním důvodem k návštěvě eventu, se přes internet dělá jen velmi těžce. Výzvou do budoucnosti je tak společnosti The 614 Group najít možnosti, jak vytváření nových kontaktů alespoň trochu usnadnit i v online prostředí.

-stk-