Tesco uvádí eko plastové tašky z vlastního odpadu

středa, 11. srpna 2021, 07:25 Retail, Aktuality MediaGuru

Tesco uvedlo od srpna na trh opakovaně použitelné plastové nákupní tašky. Na jejich výrobu bude ročně použito 150 tun plastového odpadu z provozu obchodů.

Na výrobu tašek bude ročně použito 150 tun plastového odpadu z provozu obchodů, zdroj: Tesco

Na výrobu tašek bude ročně použito 150 tun plastového odpadu z provozu obchodů, zdroj: Tesco

Obchodní řetězec Tesco dává na trh plastové nákupní tašky, které lze použít vícekrát a současně je lze plně recyklovat. Na jejich výrobu bude ročně použito 150 tun plastového odpadu z provozu obchodů Tesco, konkrétně minimálně 20 % pochází z vlastního provozu řetězce.

Nové tašky nahradí plastové tašky na jedno použití. Tašky byly zesíleny a jejich maximální nosnost se zvýšila na 15 kg. Díky delší výdrži očekává firma, že v rámci svých provozoven ve střední Evropě (Česká republika, Slovensko a Maďarsko) prodá přibližně ročně o 22 mil. kusů tašek méně, což také přispěje ke snížení odpadu a snížení dopadu na naši planetu.

Od konce roku 2020 spolupracuje Tesco s Mondi Štětí a nabízí nákupní tašky z recyklovaného papíru EcoVantage, zdroj: Tesco

Od konce roku 2020 spolupracuje Tesco s Mondi Štětí a nabízí nákupní tašky z recyklovaného papíru EcoVantage, zdroj: Tesco

Tesco označuje recyklovatelnost tašek kruhovým symbolem na jejich spodní straně jako součást informací pro spotřebitele, čímž je vybízí k opakovanému použití tašek. Na konci své životnosti mohou zákazníci tašku vytřídit, když jsou vhozeny do kontejnerů na plast. Dlouhodobou ambicí společnosti je vrátit všechny staré obaly zpět do oběhu v souladu se zásadami oběhového hospodářství a recyklovat je do nových obalů. Řetězec si rovněž od konce roku 2020 nechává vyrábět papírové nákupní tašky z odpadu z recyklovaného papíru EcoVantage.

Na výrobu 1 mil. kusů tašek bude využito 5 tun odpadu řetězce, odhad úspor plastů vychází z prognózy prodeje v jeho prodejnách ve střední Evropě – ČR, SR a Maďarsku. Celkem 71 % zákazníků Tesco vyjádřilo svůj zájem přejít na ekologičtější variantu tašek, pokud by měli takovou možnost. Nová nákupní taška má 51 mikronů a max. nosnost 15 kg, prodává se za 4,90 Kč.

Retailové řetězce přicházejí s ekologickými iniciativami

pátek 16. července 2021

-zue-