Grunt: Ordinace je nejsledovanějším pořadem na Voyo

středa, 22. září 2021, 16:40 Aktuality, TV MediaGuru

Seriál Ordinace v růžové zahradě je hlavním tahákem v nabídce placené videoplatformy Voyo. Kolik diváků přilákal, ale není známo.

Daniel Grunt na konferenci Digimedia 2021, zdroj: repro Česká televize

Daniel Grunt na konferenci Digimedia 2021, zdroj: repro Česká televize

Seriál Ordinace v růžové zahradě, který se od letošního podzimu vysílá pouze na placené internetové službě Voyo, je nejsledovanějším pořadem v její nabídce. Na středeční konferenci Digimedia to uvedl šéf nových médií TV Nova Daniel Grunt. Kolik předplatitelů seriál z nemocničního prostředí Voyu přinesl a kolik lidí si Voyo v současnosti předplácí, ale nesdělil.

Uvedl pouze, že vývoj předplatitelů je nad stanovenými plány. Přesun Ordinace na Voyo podle jeho slov ani nevede ke kanibalizaci diváků TV Nova. Daniel Grunt připustil, že většina diváků seriál sleduje i na Voyu v čase jeho původního vysílání, tedy ve čtvrtek od 20:00. 

Nova už dříve sdělila, že by chtěla do pěti let získat v Česku a na Slovensku milion předplatitelů služby Voyo. Vychází z toho, že konzumace videoobsahu se mění a zároveň očekává růst trhu placených video služeb (SVOD). Jeho velikost teď odhaduje na 20 % a předpokládá, že do roku 2025 se zvýší na 40 %. „Z výzkumu víme, že lidé sledují videoobsah osm hodin denně, z toho více než polovina je lineární TV. Zásadně se mění uživatelské chování. Rostou placené služby Netflix, HBO Go a my chceme být dlouhodobě úspěšní vůči zahraničním hráčům,“ uvedl. Příští rok se navíc očekává příchod další mezinárodní konkurence.

Nova proto pokračuje v investicích do původní tvorby určené jen pro Voyo. Na konci roku chce uvést jeden až dva miniseriály, které umístí pouze na tuto videoplatformu. Od příštího roku plánuje uvést minimálně 12 pořadů jen pro Voyo.

-mav-