Produkce Janečkova spotu s projevem nesouhlasí, ten si za ním stojí

úterý, 23. listopadu 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Produkční agentura spotu Karla Janečka nesouhlasí s projevem, který pronesl na slavnostním večeru soutěže Český slavík. Uvedla, že o kontextu zařazení spotu neměla informace. Karel Janeček si za svými slovy stojí.

Spot Bojovník, zdroj: Karel Janeček

Spot Bojovník, zdroj: Karel Janeček

Produkční agentura Nice!, která se podílela na přípravě spotu Karla Janečka, v pondělí navečer uvedla, že spot vznikal o několik měsíců dříve a mimo kontext pojetí vyhlašování ankety Český slavík a vystoupení Karla Janečka na něm. Dodala, že projev, který Janeček na slavnostním večeru pronesl, s ní nebyl nijak konzultován.

„Natáčení spotu probíhalo v době před volbami, kdy hrozila většinová vláda populistických stran, a proto byl tento remake kultovní reklamy 1984 od Ridleyho Scotta pro nás především o svobodě slova, demokracii a vymezení se vůči totalitním režimům. Podobně nám byla myšlenka spotu prezentována i jejím autorem Jakubem Horákem. Velmi nás proto mrzí, do jakého kontextu byl spot nakonec bez našeho plného vědomí zařazen," uvedla produkční agentura. Dodala, že  si Karla Janečka váží za jeho filantropickou činnost, ale že jeho osobní názory ohledně očkování a proticovidových opatření nesdílí. 

Sám Karel Janeček v pondělí večer na sociální síti facebook napsal, že si za svými slovy stojí. Očkování dětí proti nákaze covid-19 nepovažuje za nutné. „Očkování dětí musí být svobodným rozhodnutím každého rodiče. Společenský nátlak a vyvolávání strachu odpírá možnost svobodné volby," sdělil.  

V úvodu svého příspěvku také zmínil, že plně respektuje vědecké poznání. „Věda je jedním z pilířů lidské civilizace. Ani vědecká komunita však není jednotná ohledně očkování dětí proti covid-19. Nejsem a nikdy jsem nebyl ‚antivaxer’. Jsem rád, že vakcíny existují a jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů v boji proti nemoci covid-19. Respektuji plně rozhodnutí kohokoli se nechat očkovat. Doporučuji očkování rizikových skupin a ve svém blogu Covid IV: Cesta ven z pandemie jsem představil konkrétní řešení, jak motivovat seniory k očkování. Jsem ovšem zásadně proti nerespektování svobodné volby každého člověka," vysvětlil.

Zdroj: facebookový účet Karla Janečka

Vyjádření produkce Nice! ke spotu Karla Janečka

Spot, jehož produkci jsme jakožto produkční agentura zajišťovali, vznikal o několik měsíců dříve, mimo kontext pojetí vyhlašování ankety Český slavík a kontroverzního vystoupení a projevu Karla Janečka, jehož text s námi nebyl nijak konzultován. Natáčení spotu probíhalo v době před volbami, kdy hrozila většinová vláda populistických stran, a proto byl tento remake kultovní reklamy 1984 od Ridleyho Scotta pro nás především o svobodě slova, demokracii a vymezení se vůči totalitním režimům. Podobně nám byla myšlenka spotu prezentována i jejím autorem Jakubem Horákem. Velmi nás proto mrzí, do jakého kontextu byl spot nakonec bez našeho plného vědomí zařazen. Přesto, že si Karla Janečka vážíme za jeho nebývale širokou filantropickou činnost a vynález alternativního volebního systému, jeho osobní názory zpochybňující očkování a proticovidová opatření nesdílíme. Naopak jsme přesvědčeni, že široká akceptace očkování je jediná možná cesta zpět k normální společnosti.

Praha, Česká republika, 22. listopadu 2021

Janeček ve spotu bojuje jako parašutista za svobodu

pátek 19. listopadu 2021

-mav-