Investice do reklamy letos porostou rychleji, než se čekalo

pondělí, 6. prosince 2021, 20:45 Reklama MediaGuru

Letošní růst globálních výdajů na reklamu bude pode nových odhadů výraznější, než se ještě v průběhu roku očekávalo.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Celosvětové výdaje na reklamu se v letošním roce zvýší výrazněji, než se dříve předpokládalo. V růstu budou pokračovat také v příštím roce. Vyplývá to z nových prognóz, které v pondělí zveřejnily mediální agentury GroupM a Zenith.

GroupM nyní předpokládá, že globální výdaje na reklamu se letos o zvýší 22,5 procenta. Zenith pak letošní růst výdajů odhaduje na 15,6 procenta. Obě agentury tak zlepšily své dřívější prognózy.

„Z hlediska reklamního průmyslu je letošní růst možná nejrychlejší v historii," uvedl Brian Wieser z agentury GroupM. V příštím roce obě agentury počítají se zhruba devítiprocentním růstem výdajů na reklamu.

Zadavatelé reklamy podle agentur během pandemie začali k oslovování zákazníků více využívat provozovatele internetového vyhledávání a sociálních sítí, například vyhledávač Google společnosti Alphabet či síť Facebook firmy Meta Platforms.

„Inzerce prostřednictvím digitálních kanálů bude v příštím roce poprvé tvořit více než 60 procent globálních výdajů na reklamu, dosáhne 61,5 procenta celkových výdajů," uvedla agentura Zenith ve své dnešní zprávě.

IAB: Investice do online reklamy porostou i v roce 2022

středa 1. prosince 2021

-čtk-