Billa letos investuje 1,3 mld. Kč, spustí online prodej

úterý, 25. ledna 2022, 12:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Billa v letošním roce plánuje investovat do expanze obchodní sítě více než miliardu Kč. Otevře zhruba deset nových prodejen, některé rovněž malého formátu a spustí online prodej. Okolo 30 obchodů zmodernizuje.

Letos plánuje Billa investovat do expanze a digitalizace prodejen až 1,32 mld. Kč, zdroj: Billa ČR

Letos plánuje Billa investovat do expanze a digitalizace prodejen až 1,32 mld. Kč, zdroj: Billa ČR

Obchodní řetězec Billa konstantně investuje do růstu a obnovy své obchodní sítě v České republice. V roce 2021 investovala do výstavby a rekonstrukcí stávajících prodejen přes miliardu Kč. A v letošním roce bude pokračovat v expanzi a digitalizaci prodejen s celkovou plánovanou investicí ve výši až 1,32 mld. Kč. Řetězec plánuje letos otevřít v průměru 10 prodejen s průměrným ročním nárůstem 300 nových zaměstnanců. Zároveň bude pokračovat v procesu modernizace dalších zhruba 30 prodejen.

„Expanze naší obchodní sítě bude pokračovat i v letošním roce. Soustředit se nebudeme ale pouze na expanzi. V roce 2022 se zaměříme v maximální možné míře na naše zákazníky,“ říká Dariusz Tomasz Bator, generální ředitel Billa ČR

V letošním roce Billa také vstoupí na trh potravin online. Nabídne zákazníkovi službu s výběrem z až 15 tisíc artiklů a možností doručení přímo domů nebo vyzvednutím v jedné z více než 245 prodejen. Chce pokračovat v otevírání maloformátových prodejen ve městech do 3 000 obyvatel a v rozšiřovat partnerského modely jako je Billa stop&shop. Dokončí také stavbu nového skladu suchých potravin, a ještě do konce roku zrekonstruuje stávající sklad potravin v místě sídla společnosti v Modleticích u Prahy. 

V roce 2021 otevřel řetězec osm nových prodejen, 19 stávajících pak prošlo celkovou rekonstrukcí a 12 jich bylo zrekonstruováno částečně. V rámci digitalizace a modernizace technologií společnost i nadále investovala do zavádění samoobslužných pokladen a elektronických cenovek, dále pak do energeticky úsporných řešení šetrných k životnímu prostředí, jako jsou fotovoltaické panely či modernizace chlazení a osvětlení na prodejnách. Celková investice do expanzní politiky za minulý rok činila 1,09 mld. Kč.

V rámci strategie udržitelnosti investovala Billa loni do nových technologií 280 mil. Kč. V roce 2022 se celková investice bude pohybovat v řádech zhruba 250 mil. Kč.

Billa otevřela druhou prodejnu malého formátu, je na Moravě

pondělí 13. prosince 2021

-zue-