Mattoni podpoří vratné sklo kampaní od Svěráka

středa, 27. dubna 2022, 06:55 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Mattoni rozšiřuje distribuci svých vratných skleněných lahví. Podpoří ji reklamní kampaní.

Z natáčení, zdroj: Mattoni 1873

Z natáčení, zdroj: Mattoni 1873

Společnost Mattoni 1873 rozšiřuje distribuce svých vratných skleněných lahví o objemu 1 litr, které představila loni v létě. V pilotním projektu se osvědčily, spotřebitelé mají o nákup ve vratném skle zájem, a proto se nyní dostávají do širší prodejní sítěZálohované lahve podpoří i reklamní kampaní se záběry z filmu Vratné lahve.

„Nabídli jsme skvělý výrobek. Lidé, kteří si jej již koupili, ho chtějí kupovat dále, a většina těch, co ještě nekoupili, si jej koupit chce. Pracujeme teď proto na uvedení Mattoni ve vratných skleněných lahvích do plošné distribuční sítě,“ říká Ondřej Postránský, ředitel strategického marketingu Mattoni 1873.

Vratné skleněné litrové láhve Mattoni se proto nyní postupně objevují v dalších prodejních sítích, jako je Coop, Hruška, Ahold, Billa, Kaufland, Tesco nebo online supermarket Rohlík.

Zálohované skleněné lahve i dělitelné přepravky bude Mattoni komunikovat kampaní se sloganem „Vratné lahve se vrací“, jež pracuje se záběry z filmu Vratné lahve. K vidění bude v televizi, tisku, na internetu a v místě prodeje. „Značka Mattoni dlouhodobě podporuje českou kulturu a její produkty se objevily v záběrech bezpočtu filmových snímků, včetně Vratných lahví. Proto bylo spojení kampaně na novou vratnou Mattoni ve skleněné lahvi s tímto kultovním filmem naprosto přirozené,“ vysvětluje Ondřej Postránský. 

S ideou na reklamní spot z filmu, v němž hlavní roli ztvárnil Zdeněk Svěrák, přišel režisér Jan Svěrák. Voiceover namluvila Tatiana Dyková. Režie se ujal Tomáš Lomič. Kreativa vznikla in-house ve spolupráci s agenturou Lisbeth. Produkci měli na starosti Jakub Tlapák a Alžběta Kábelová. 

Mattoni 1873 kromě vratného skla zálohuje také PET lahve a nápojové plechovky. Je zakladatelem iniciativy Zálohujme.cz a podílí se na zavádění zálohového systému na Slovensku.

Ve vratném skle nabízí nápoje svých značek Kofola, Rajec a Vinea také další nápojářská společnost Kofola ČeskoSlovensko. Její vratné skleněné obaly jsou distribuovány do prvních obchodů řetězce Tesco a online supermarketu Rohlík.

Kofola uvádí nápoje ve vratném skle do obchodů

středa 20. dubna 2022

-stk-