Nova chystá denní seriál s neherci Praha – den & noc

čtvrtek, 28. dubna 2022, 10:25 Aktuality, TV MediaGuru

Nova chystá pro stanici Nova Fun a platformu Voyo nový projekt, netradiční denní seriál Praha – den & noc.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Skupina Nova chystá pro stanici Nova Fun a platformu Voyo nový projekt, netradiční denní seriál Praha – den & noc. Formát se vysílá například v sousedním Německu pod názvem „Berlin – Tag&Nacht”. Premiérové díly pořadu vznikají ve spolupráci s produkční společností Joy Department.

Denní seriál chce divákům realisticky ukázat, jak žije skupina mladých lidí ve velkém bytě v centru Prahy. Jeho obyvatelé řeší své každodenní starosti. Vyvíjejí se mezi nimi i nejrůznější vztahy – přátelství, láska, ale také intriky, nebo dokonce nenávist. Projekt je z produkčního hlediska výjimečný zejména proto, že všechny role v něm jsou obsazeny výhradně neherci, kteří mají nulové zkušenosti s vystupováním před kamerou.

„Podobný formát na domácích televizních obrazovkách doposud chyběl a pevně věřím, že dokážeme divákům zprostředkovat veškeré emoce, kterých podle mého názoru bude při natáčení více než dost. Zároveň to pro všechny bude zcela nový zážitek. Nejen pro fanoušky u televizí, ale bezesporu i pro nás za kamerou,“ popisuje formát Vít Pokorný, kreativní producent projektu z Joy Department. „Navíc bychom rádi ukázali, že v novém balení mohou být denní vztahové seriály atraktivní i pro mladé publikum,“ dodává.

Zjednodušený scénář dopředu nastiňuje pouze hlavní dějové linky, ale samotné dialogy a interakce již nechává na aktérech. Situace na place tedy velmi připomíná přímý přenos a posuny v ději jsou často překvapením nejen pro diváky, ale i pro samotný štáb, vše mají umocňovat zcela minimální zásahy v podobě střihu mezi jednotlivými obrazy.

Nova Fun bude denní seriál Praha – den & noc vysílat od pondělí do pátku, každý den jednu epizodu s přibližnou stopáží 45 minut. Konkrétní start vysílání bude upřesněn.

-mav-