Další vlna zdražování, prodejní ceny deníků jdou nahoru

pondělí, 2. května 2022, 07:45 Tisk MediaGuru

Několik tuzemských deníků zvyšuje od začátku května své prodejní ceny. Zdražení přichází znovu zhruba po půl roce.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Tuzemské deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny (oba Mafra), Právo (Borgis) a regionální deníky Deník (Vltava Labe Media) zvyšují od začátku května své prodejní ceny o jednu korunu a v prodejní síti se tak budou prodávat za 23 Kč. Deníky přitom naposledy zvyšovaly ceny od nového roku nebo v průběhu loňského podzimu.

„Vzhledem k vývoji cen energií a pohonných hmot, které tvoří významnou část nákladů na výrobu a doručování novin, jsme nuceni přistoupit k úpravě ceny za jedno vydání," vysvětlila čtenářům vydavatelská skupina Vltava Labe Media, která vydává regionální deníky Deník.

Deníky skupiny Czech News Center, tedy Blesk, Aha! a Sport, navýšily své prodejní ceny v letošním roce už v únoru.

Hospodářské noviny (Economia) a Deník N (N media) upravovaly naposledy prodejní cenu od 1. ledna 2022 a zatím ji neměnily.

Prodejní ceny tuzemských deníků

deník vydavatel prodejní cena zvýšení ceny v roce 2022
MF Dnes Mafra 23 Kč +1 Kč (od května 2022)
Lidové noviny Mafra 23 Kč +1 Kč (od května 2022)
Blesk CNC 16 Kč +1 Kč (od února 2022)
Aha! CNC 13 Kč +1 Kč (od února 2022)
Sport CNC 20 Kč +2 Kč (od února 2022)
Deník N N media 25 Kč -
Deník  Vltava Labe Media 23 Kč +1 Kč (od května 2022)
Právo Borgis 23 Kč +1 Kč (od května 2022)
Hospodářské noviny Economia 30 Kč -

Situaci na tiskovém trhu významně ztěžují právě rostoucí ceny energií, meziročně rychle rostoucí ceny papíru a také jeho nedostatek. To společně s reakcí některých zadavatelů, kteří pozastavili inzerci kvůli válce na Ukrajině, vytváří na vydavatele značný ekonomický tlak.

Tištěné tituly jsou pod tlakem kvůli extrémním cenám papíru

úterý 29. března 2022

Mediální skupina Mafra upravuje vedle prodejní ceny svých deníků MF Dnes a Lidové noviny také prodejní ceny některých časopisů. Jde o týdeníky Tina a Chvilka pro tebe, jejichž cena se zvyšuje také o jednu korunu. O 2 Kč se pak navýší prodejní ceny čtrnáctideníků TV Plus14 a TV revue a Týdeníku Televize. V průběhu dubna se také o 1 Kč zvýšila prodejní cena týdeníků Rytmus života a Pestrý svět

VLM navýší prodejní cenu také u svých programových čtrnáctideníků TV mini (o 1 Kč), TV expres (+2 Kč) a TV Star, a to o 6 Kč na 29 Kč a rovněž u časopisů Překvapení (+1 Kč), Receptář a Kondice (v obou případech +5 Kč).

V průběhu března se také zvýšila prodejní cena týdeníku Respekt (+5 Kč), od února Týdeníku Forum (+9 Kč) a také například časopisů Marianne Bydlení (+ 5 Kč) a Apetit (+ 5 Kč). Také v případě magazínů platí, že řada z nich zvyšovala ceny od začátku letošního roku.

Deníky zvýšily ceny o 1 Kč, podražily i některé týdeníky

pondělí 3. ledna 2022

-mav-