Voyo Originál startuje od pátku 6. května minisérii Iveta

čtvrtek, 5. května 2022, 15:45 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

První díl třídílné minisérie Iveta je možné sledovat od pátku 6. května na Voyo. Dva následující pátky bude, vždy pouze na Voyo, uveden další díl.

Vojtěch Vodochodský a Anna Fialová v rolích Petra Sepešiho a Ivety Bartošové, zdroj: TV Nova

Vojtěch Vodochodský a Anna Fialová v rolích Petra Sepešiho a Ivety Bartošové, zdroj: TV Nova

V pražské Lucerně proběhla ve středu večer slavnostní premiéra nové třídílné minisérie Iveta z dílny Voyo Originál. Příběh scenáristy a režiséra Michala Samira mapuje kariérní vzestup Ivety Bartošové (Anna Fialová) a její vztah s Petrem Sepešim (Vojtěch Vodochodský). Minisérie vznikla se souhlasem zpěvaččiny rodiny. Tu v minisérii ztvárnili Eliška Křenková, Miroslav Hanuš a Alena Mihulová. V dalších rolích se představí Igor Chmela nebo Robert Mikluš. Ivetu pro Voyo realizovali producenti Maja Hamplová a Matěj Chlupáček z Barletta Productions. Kreativními producenty Voyo jsou Michal Reitler a Matěj Podzimek. Oba stojí mimo jiné za televizními projekty Dukla 61, Ochránce nebo Metanol a Devadesátky.

První díl třídílné minisérie Iveta je možné sledovat od pátku 6. května na Voyo. Dva následující pátky bude, vždy pouze na Voyo, uveden další díl.

Třídílná minisérie sleduje Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepešim a vznik megahitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z pěvecké dvojice stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného milostného vztahu se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život.

Minisérie má podtitul Málo mě znáš: „Jde o parafrázi na Ivetin hit, který přišel v druhé polovině osmdesátých let a složil ho pro ni už Ladislav Štaidl. To, že jsme ho použili, byl takový pokus divákům sdělit, že se nedozví spoustu skandálních odhalení, protože to všechno už tu bylo, ale dozví se drobnosti, jednotlivosti a detaily, které možná všechno vysvětlí trochu přesněji a podrobněji, než jak to mají zakódováno v hlavě. Ať už vůči Ivetě, která z toho vychází trochu jinak, než jak ji lidé v osmdesátých letech četli, nebo vůči Petrovi, který byl vždycky vnímaný jako takový ten pěkný zpěvák. Ale ono to všechno bylo trochu jinak. Málo je známe,“ uvedl režisér Michal Samir.

Snahu o důraz na co možná největší autenticitu potvrzují i producenti Barletta Productions. „Chtěli jsme být ve shodě s těmi, kterých se příběh týká. Kromě Ivetina syna Artura a sestry Ivany, jsme získali souhlasy maminky Svatavy, manžela Josefa, ale i dětí Ladislava Štaidla a pozůstalých po Petru Sepéšim, jejichž postavy se v ději minisérie též vyskytují. Byla to dlouhá, ale jediná správná cesta, jak příběh Ivety odvyprávět pravdivě,“ říká producent Matěj Chlupáček, také držitel Českého lva. K tomu, jak byla pojata dobová atmosféra osmdesátých let dodává: „Klíčem k vizualitě Ivety bylo podívat se na architekturu a styl současným, moderním pohledem. Celá minisérie tak působí jako silně osmdesátková věc, je ale natočena téměř kompletně ruční kamerou, která se v té době používala jen minimálně.“

-mav-