O2 nasazuje chatbota počítajícího uhlíkovou stopu

pátek, 23. září 2022, 13:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci své kampaně na tarify pro mladé přichází O2 s chatbotem, jenž počítá uhlíkovou stopu.

Zdroj: O2

Zdroj: O2

O2 nasazuje na své sociální sítě chatbota, který pomůže s  orientačním výpočtem uhlíkové stopy uživatelů, oznámkuje ji a navrhne možnosti snížení.  

„Chatbot slouží jako interaktivní nástroj pro mladé lidi, kteří sice odevšud slyší ,uhlíková stopa', ale těžko si pod tím představí něco konkrétního ve svém životě. Navíc se při chatování dozví i užitečné tipy, které můžou hned aplikovat,“ říká Matouš Sudík, šéf týmu pro sociální média a obsah v  O2.  

Interaktivní chatbot uživatelům položí čtrnáct otázek, například, jak dlouho se celkem denně sprchují nebo kolikrát za týden si dají maso. „Chatbot uživatele provede jednoduchými otázkami, které se týkají jejich životního stylu, a díky odpovědím dokáže spočítat přibližnou individuální uhlíkovou stopu,“ popisuje  Matouš Sudík a dodává: „Chceme ,polidštit' uhlíkovou stopu a ukázat, že to není jen nějaký stále omílaný odborný pojem. Že je to problém, který se dotýká nás všech a který můžeme za pomoci jednoduchých kroků začít řešit i my sami.“ 

V  průběhu vyplňování mohou uživatelé narazit na zábavné meme obrázky i na zajímavosti ze světa udržitelnosti a životního prostředí. S přípravou chatbota pomohl odborník Jan Weinzettel z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy. 

Chatbot je součástí kampaně na podporu You tarifů, které cílí na mladé a jsou nově s minimální uhlíkovou stopou. Při vyplnění dotazníku do 25. září je navíc možné soutěžit o lístky na říjnový koncert Bena Cristovaa v  O2 Aréně včetně vstupu do backstage. 

O2 propaguje tarify pro mladé s Cristovaem a Elly

sobota 3. září 2022

-stk-