Natáčí se druhá řada minisérie Iveta, na Voyo bude v první půli 2023

pátek, 7. října 2022, 09:35 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Druhá řada minisérie Iveta z dílny Voyo Originál se divákům představí v první polovině příštího roku.

Z natáčení druhé řady minisérie Iveta, zdroj: TV Nova

Z natáčení druhé řady minisérie Iveta, zdroj: TV Nova

Začalo natáčení druhé řady minisérie Iveta mapující život a kariéru zesnulé popové hvězdy Ivety Bartošové. Druhá řada se vrací do devadesátých let – do období, kdy zpěvačka tvoří pár s hudebním a podnikatelským magnátem Ladislavem Štaidlem, kdy se dočká svého potomka, kdy se po mateřské pauze vrací na kariérní vrchol. Druhá řada minisérie Iveta z dílny Voyo Originál se divákům představí v první polovině příštího roku.

„První řada ukazovala Ivetu jako lehce naivní dívku z drsných Beskyd, která touží po velké slávě a ještě větší lásce,“ říká režisér a scenárista minisérie Michal Samir. „V té druhé už sledujeme sebevědomou mladou ženu, která postupně dosahuje všeho, po čem kdy toužila – má rodinu, kariéru, úspěch. To vše v době, kdy se Československo teprve učí, co jsou to bulvární média a jak fungují. S odstupem času je příznačné, že aktérkou jednoho z prvních porevolučních skandálů, jež plnil titulní strany tehdejšího bulváru, byla právě Iveta Bartošová,“ dodává.

Těžištěm druhé řady minisérie bude, kromě zpěvaččina soukromého života, také její kariérní vzestup. Diváci se prostřednictvím tří dílů minisérie přenesou do období, kdy Iveta sbírá jedno ocenění za druhým, získává hlavní roli ve filmu Jaroslava Soukupa Svatba upírů, kde se seznamuje se svým hereckým kolegou Rudolfem Hrušínským nejml., zpívá v muzikálovém megahitu Karla Svobody Dracula. Zároveň ale zažívá první zkušenost s bulvárem, která vrcholí kolem kauzy tzv. únosu v roce 1994.

Za druhou řadou minisérie v režii Michala Samira stojí opět tvůrčí tým Barletta Productions producentů Maji Hamplové a Matěje Chlupáčka. Vedle Anny Fialové v roli Ivety Bartošové se vrací Ondřej Brzobohatý jako Ladislav Štaidl nebo Eliška Křenková coby Ivetina sestra. Novými postavami budou například hudební skladatel Karel Svoboda nebo Rudolf Hrušínský nejmladší.

-mav-