Nova odvysílá fotbalové MS v Kataru na Nova Action i Voyo

úterý, 18. října 2022, 11:40 TV MediaGuru

Televizní skupina Nova odvysílá z fotbalového mistrovství světa v Kataru 32 zápasů. Většina z nich bude k vidění na tematické stanici Nova Action.

Tisková konference k MS v Kataru ve sportovním studiu TV Nova, zdroj: TV Nova

Tisková konference k MS v Kataru ve sportovním studiu TV Nova, zdroj: TV Nova

Televizní skupina Nova odvysílá z fotbalového mistrovství světa v Kataru 32 zápasů, z toho 18 exkluzivně a 14 sdíleně s Českou televizí. Většinu přímých přenosů nabídne Nova ze svých volně šířených stanic na mužském kanále Nova Action. Úvodní a závěrečný ceremoniál, jakož i zahajovací zápas, finále a zápas o třetí místo odvysílá hlavní kanál Nova. Všechny zápasy budou zároveň v nabídce placené videoplatformy Voyo.

Většina zápasů bude vysílána od 16:00, 17:00 a 20:00. Nova Action bude také po dobu šampionátu vysílat každý večer magazín Katar 2022. Šampionát se uskuteční od 18.11. do 20. prosince 2022. Na obrazovkách skupiny Nova začne 20. listopadu 2022.

„Naším cílem je odvysílat zápasy z Kataru pro co nejvíce fanoušků, proto jsme se rozhodli pro volně šiřitelné kanály. Nova Action je program, kde si sportovní obsah buduje tradici, a tímto krokem ji chceme významně posílit. Fanoušky chceme oslovit také na streamovací platformě Voyo,“ uvedla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Základ týmu moderátorů, komentátorů i odborníků budou tvořit ti, které Nova využívá pro své fotbalové přenosy na Nova Sport a Voyo na čele s Janem Kollerem a Františkem Strakou. Nova se rozhodla, že tento tým nebude pro vysílání MS speciálně rozšiřovat. „Nechceme pojímat fotbal jenom jako sport. Chtěli bychom mít studia s přesahem a ukázat mistrovství i jako celospolečenskou událost," uvedl na tiskové konferenci šéfkomentátor a moderátor TV Nova Milan Štěrba.

Pro zápasová studia Nova využije své nové sportovní studio, které bylo spuštěno v první polovině tohoto roku. V Kataru bude také přítomen i štáb TV Nova, který bude natáčet materiály přímo z místa. Fotbalu se bude také pravidelně věnovat vysílání pořadu Snídaně i Televizní noviny, Sportovní noviny, zpravodajský web tn.cz a i sociální sítě TV Nova.

Pro Novu je to vůbec první fotbalové mistrovství světa, které bude vysílat. Část vysílacích práv odkoupila od České televize, která se v důsledku úspor rozhodla některé přenosy prodat. 

Jak už jsme informovali, pro reklamní zadavatele se nabízí možnosti klasických reklamních spotů, sponzoringu a online reklamy. Základní cena CPP se v případě klasických spotů zvyšuje o polovinu.

Fotbalové mistrovství je příležitostí k oslovení především mužské cílové skupiny, a to i těch diváků, kteří běžně TV nesledují. Zápasy z posledního světového mistrovství v Rusku 2018 si na ČT sport zapnulo téměř 4,4 milionu diváků. Všechny zápasy v průměru sledovalo 388 tisíc diváků (15+). Afinita mužských diváků 15+ s VŠ a SŠ vzděláním přitom představovala 1,57.

Rozpis vysílaných zápasů z MS v Kataru na kanálech skupiny Nova najdete v dokumentu níže.

-mav-