Kaufland marketplace vstoupil na Slovensko, následuje Česko

pátek, 17. února 2023, 07:10 Retail MediaGuru

Po Německu se Česko a Slovensko stanou dalšími zeměmi, které nabídnou online prodejcům možnost oslovit nové cílové skupiny s miliony dalších zákazníků prostřednictvím platformy Kaufland.cz a Kaufland.sk.

Zdroj_ Kaufland

Zdroj_ Kaufland

Kaufland marketplace oficiálně oznámil vstup na Slovensko ke dni 15. února 2023. Na řadě je Česko. Prodejcům se tak otevírají nové možnosti pro získání potenciálních zákazníků. Po Německu se tak Česko a Slovensko stanou dalšími zeměmi, které nabídnou online prodejcům spotřebního (nepotravinářského) zboží příležitost oslovit nové cílové skupiny s miliony dalších zákazníků prostřednictvím platformy Kaufland.cz a Kaufland.sk

Brand Kaufland je známý jako supermarket. Někteří se domnívají, že koncept bude založen pouze na prodeji potravinářských produktů. Není tomu tak. „Kaufland marketplace je doplňkem našich kamenných obchodů. V prodejnách nabízíme široký sortiment potravin a produktů každodenní potřeby. Na online tržišti zákazníci mohou najít velký výběr nepotravinářských produktů od tisíců prodejců i z kategorií jako jsou bydlení-nábytek, elektronika, zahrada, DIY, sport a móda. Věříme, že naši zákazníci rychle objeví prodejní možnosti i ve zmiňovaných kategoriích nepotravinářského sortimentu. Podobnou zkušenost máme z německého trhu, kde jsme také již odedávna známí jako maloobchodní síť s potravinami,” vysvětluje obchodní manažerka Miroslava Birešová.

Trhy v Česku a na Slovensku disponují silnou zákaznickou základnou, která má s Kauflandem zkušenost z kamenných prodejen. V důsledku toho obě země nabízejí dobré rámcové podmínky pro otevření a rychlý růst marketplace. „Můžeme také čerpat ze zkušeností našich kolegů z kamenných prodejen, aby byl náš marketplace ještě úspěšnější,” dodává Miroslava Birešová.

Pro všechny prodejce, kteří budou součástí Kaufland.cz a Kaufland.sk hned od začátku, je připravena speciální early bird nabídka. První pololetí od spuštění nových online tržišť nebudou prodejci platit základní měsíční poplatek ani provizi z prodeje a navíc získají speciální kredit na reklamy, díky nimž mohou dodatečně zviditelnit své nabídky. Pro všechna Kaufland online tržiště je jedna společná registrace. Prodejce se tak na Kaufland Global Marketplace zaregistruje jen jednou, bez ohledu na to, na kterém a kolika online tržištích chce později prodávat. „Všem prodejcům doporučujeme, aby se zaregistrovali co nejdříve, protože již nyní lze provést řadu nastavení včetně nahrání údajů o produktech a nabídkách pro nová online tržiště. Prodejci tak mohou být dobře připraveni od prvních chvil spuštění,” dodává Birešová.

Mezi často kladené dotazy ze strany prodejců patří náročnost otevření samotného účtu. „Prodejce může začít prodávat během několika dní za předpokladu, že má připraveny všechny potřebné dokumenty a údaje o produktech” říká Miroslava Birešová. Account manažeři z Expando, kteří se starají o prodejce napojené na Kaufland, potvrzují nízkou obtížnost napojení na marketplace a dobrou komunikaci. „Z vlastní zkušenosti nás nové německé marketplace zaujalo v rámci naší partnerské spolupráce velmi rychlou a snadnou komunikací či verifikací prodejního účtu v porovnání s jinými marketplaces. Jednoduše řečeno, pokud splníte všechny základní požadavky a máte v pořádku i ostatní podklady, můžete začít prodávat. Nemusíte na nic dlouho čekat. Je to otázka přibližně dvou dní,” uvádí David Cikánek, Head of Sales Expando. „To stejné platí i se zákaznickou podporou. Lhůty, které musíte dodržovat z hlediska prodejů, jsou benevolentnější než na Amazonu apod. Je také fakt, že vám Kaufland.de dokáže odfiltrovat část dotazů od zákazníků,” dodává.

Autorka textu: Michaela Nováková, Expando. Redakčně kráceno, celý text zde