V centru Prahy otevřel iWant prémiovou prodejnu

úterý, 21. února 2023, 14:25 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

V paláci Koruna na Václavském náměstí v Praze otevřel iWant prodejnu, kterou navrhoval tým Apple.

Český prodejce Apple iWant otevřel na Václavském náměstí v Praze svou první Apple Premium Partner prodejnu, zdroj: iWant.

Český prodejce Apple iWant otevřel na Václavském náměstí v Praze svou první Apple Premium Partner prodejnu, zdroj: iWant.

Na Václavském náměstí v paláci Koruna otevřel v pátek 17. února český prodejce Apple iWant svou první Apple Premium Partner prodejnu. „Jde o první prodejnu tohoto typu v Česku, která není v nákupním centru a zároveň nese ducha značky Apple – tedy exkluzivní umístění v srdci některé evropské či světové metropole.  Dlouho jsme čekali, než se uvolnila exkluzivní lokalita v paláci Koruna. Je to umístění, které si prodejna tak vysoké kategorie zaslouží,“ vysvětluje Petr Syrůček, majitel a zakladatel skupiny maloobchodního prodeje elektroniky Smarty Brands, do které iWant patří.

Prodejny Apple Premium Partner (APP) jsou druhou nejvyšší kategorií hned pod tzv. Flagship Stores, které provozuje přímo Apple ve světových metropolích. Mají jasně daný koncept architektury se vzdušným prostředím, minimalistickým uspořádáním a velkými dřevěnými stoly, na kterých jsou produkty prezentovány. Důležitou roli hraje také světlo nebo přesné rozmístění produktů. 

V Česku donedávna fungovaly pouze prodejny nižší úrovně, takzvané Apple Premium Reseller (APR). „APP prodejny mají striktnější pravidla. Design každé jednotlivé z nich pečlivě plánuje centrální tým Apple, mají speciálně vyráběné zařízení od podlahy až po nábytek. Díky tomu se Flagship Storům velmi blíží,“ uvádí Petr Syrůček.

Zdroj: iWant

Zdroj: iWant

Zdroj: iWant

Zdroj: iWant

Rozvržení prostoru, včetně rozmístění nábytku, v přízemí paláce Koruna téměř třičtvrtě roku plánoval tým designérů Apple. Velkou výzvou pro ně bylo naložit s členitým prostorem, prodejny Apple totiž většinou mají jednoduchý čtvercový půdorys. „Ve Spojených státech se vyrábí nábytek, který se kompletuje v Německu. Německá firma jej pak i instaluje na prodejně. Do podoby prodejny můžeme v omezené míře zasahovat i my, například jsme vybírali materiál a barvu podlahy. Zvolili jsme gumové provedení, které do interiéru pasovalo nejlépe. Takovou zajímavostí je, že budeme po Švýcarsku teprve druhá APP prodejna v Evropě, kterou tuto podlahu má,“ popisuje za iWant Lenka Šantavá, která práce na vzniku prodejny koordinovala.

Prodejna se zázemím má celkovou podlahovou plochu 233 m2. Na tomto prostoru jsou vystaveny nižší stovky produktů. O veškerých úpravách prostor, ve kterých dříve sídlil outletový obchod, jednal iWant jak s majiteli prodejny, tak i s památkáři – budova paláce totiž podléhá památkové ochraně.

Nedávno svou Apple Premium Partner prodejnu otevřel také konkurenční prodejce iStyle, a to v pražském obchodním centru Westfield Chodov

Na pražském Chodově otevře Apple flagship prodejna

pondělí 10. října 2022

-stk-