Voyo má v Česku a na Slovensku půl milionu zákazníků

středa, 22. února 2023, 11:35 TV, Aktuality MediaGuru

Placená služba Voyo má v Česku a na Slovensku půl milionů předplatitelů, oznámila skupina Nova.

Komediální seriál Sex O'Clock se na Voyo objeví už 10. března. Foto: TV Nova

Komediální seriál Sex O'Clock se na Voyo objeví už 10. března. Foto: TV Nova

Mediální skupina Nova oznámila dosažení hranice půl milionu platících zákazníků své videotéky Voyo. Jde o zákazníky v České republice a na Slovensku. Voyo tak patří do Top 3 nejoblíbenějších VOD služeb na trhu, uvedla skupina.

Voyo je největší lokální SVOD službou v České republice a na Slovensku. V obou zemích je rovněž jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších streamovacích služeb, vyrovná se i světovým hráčům. Považuji za úspěch, že Voyo, které jsme začali restartovat na začátku roku 2021, má již nyní půl milionu platících uživatelů. Do tohoto čísla nepočítáme zkušební verze zdarma,“ shrnul generální ředitel TV Nova Daniel Grunt. „Potvrzuje nám to, že jdeme správnou cestou, a zároveň je to pro nás závazek nepolevit z ambiciózních cílů, které jsme si nastavili,“ doplnil Grunt, který za úspěšným restartem Voya se svým týmem stál v pozici šéfa digitální divize CME.

Klíčovým pilířem nabídky Voyo je lokální obsah představovaný nejen českými filmy a seriály, ale také původními formáty pod značkou Voyo Originál. Tím vůbec prvním se stal nejdéle uváděný český seriál v televizní historii Ordinace v růžové zahradě 2. Historicky první minisérií z dílny Voyo Originál byl Případ Roubal režisérky Terezy Kopáčové. Ten vzápětí získal hned dvě nominace na Českého lva.

Následovaly série Guru, komediální Národní házená, Iveta, Jitřní záře, Gumy nebo minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, která si taktéž vysloužila dvě nominace na Českého lva, jehož vyhlašování přijde 4. března. Nechybí ale ani zahraniční filmy, seriály nebo reality show či pohádky pro děti.

„Sázíme na příběhy, které český divák zná, na špičkové tvůrce a uživatelsky příjemné prostředí. Voyo teď překonalo velký milník půl milionu předplatitelů. Ti v průměru tráví na Voyo více než 12 hodin týdně. V průběhu letošního roku připravujeme velké množství nových funkcí a produktových vylepšení,“ konstatovala Lucie Oravčíková, Digital Director CZ/SK.

Mimo formátů pod značkou Voyo Originál a nabídky filmových a seriálových titulů ze zahraniční i z domácí produkce, mají předplatitelé na Voyo k dispozici také živá vysílání kanálů TV Nova, včetně dvou sportovních stanic – Nova Sport 1 a Nova Sport 2, a Markíza International. Na Voyo diváci naleznou přes 700 českých filmů, dále pak přes 2 000 titulů a přes 17 tisíc hodin zábavy.

V blízké době plánuje Voyo uvést například akční špionážní thriller Extraktoři, komediální seriál Sex O'Clock, který se na Voyo objeví 10. března, nebo na vůbec první novinku žánru fantasy, kterou se na Voyo stane série Vědma v hlavních rolích s Dagmar Havlovou a Jaroslavem Duškem. Neodmyslitelnou součástí Voyo jsou i příběhy podle skutečných událostí. V letošním roce Voyo v tomto žánru nabídne dlouho očekávanou druhou řadu minisérie Iveta v režii Michala Samira nebo třídílnou Matematiku zločinu.

Videa na vyžádání si platí čtvrtina domácností, nejvíce Netflix

čtvrtek 2. února 2023

-lukpol-