Evoluce placených služeb: Jak se Voyo propojilo s T-Mobile TV

středa, 5. dubna 2023, 07:05 TV MediaGuru

Provozovatelé placených služeb hledají nové obchodní příležitosti, jak konkurovat na lokálním trhu příchodu globálních gigantů.

Minisérie Iveta patří k jednomu z titulů Voyo Originals, na květen se chystá její druhá řada. Zdroj: TV Nova

Minisérie Iveta patří k jednomu z titulů Voyo Originals, na květen se chystá její druhá řada. Zdroj: TV Nova

Implementace videotéky Voyo do prostředí set-top boxů nebo aplikací operátorů nemůže nikoho překvapit. Jak vypadá v případě T-Mobile TV? Videotéka Voyo se objevila jako jedna z osmi položek služby T-Mobile TV v uplynulých dnech. V optimálním případě by si divák vůbec neměl uvědomit, že odchází mimo obsah poskytovaný operátorem. A v podstatě neodchází. Po vstupu do kategorie Voyo, která je umístěna na šesté pozici, se nachází nadále ve známém prostředí televizní služby obsahující tituly z knihovny mediální skupiny Nova. Bystré oko si všimne, že zde nechybí ani Voyo Originals. Spolupráce Novy a T-Mobilu (stejně jako O2) není na tomto poli nijak překvapivá. Představuje logický evoluční vývoj placené televize a jejího prostředí,

Když si v T-Mobile TV porovnáte sousední rubriky Videotéka a Voyo, jsou graficky, nikoliv však obsahově prakticky naprosto totožné. A o to právě jde. Tato knihovna tedy vypadá jinak než klasická Voyo aplikace, na kterou se dostanete například z chytrých televizorů nebo multimediálních center s Android TV nebo Apple TV. T-Mobile zde servíruje rubriky, jako je například Doporučujeme, Dříve než v TV, České a slovenské filmy (obsahující v danou dobu seriály), Pořady nebo Zahraniční seriály. Po chvíli však zjistíte, že jde o menší „kulišárnu“. Nacházíte se totiž pouze na rozcestníku, který je bránou do samotného Voya.

Pokud chce uživatel získat přístup ke službě Voyo start, která je stejně jako na Slovensku výsledkem regionální dohody se skupinou Deutsche Telekom, musí odsouhlasit podmínky poskytování této služby, volitelnou je pak možnost zasílání obchodních sdělení. A nyní přichází ono pověstné jádro pudla. Pokud kliknete na kteroukoliv z položek dostupných v prostředí set-top boxu, respektive aplikace, objeví se informace, že je nutné mít nainstalované samotné Voyo, pokud už jste to samozřejmě předtím neudělali. V něm se kromě klasického loginu objevila nově i kategorie „Přihlášení přes operátora“, kterou znáte například z konkurenční služby HBO Max.

Vzhledem k tomu, že T-Mobile TV slouží v případě interakce s Voyem pouze jako vstupní brána do světa videotéky, jako zcela logická možnost se také nabízí návrat do televizní služby. Při vzniku této spolupráce se na tento prvek nezapomnělo. Vedle ikony symbolizující účet služby se objevila položka „Zpět do T-Mobile TV“. Je tak zajištěn hladký přechod mezi oběma online platformami. Možnost návratu do televizní služby je k dispozici v menu po celou dobu pobytu ve Voyu a nepůsobí nijak rušivě. Při snaze o opuštění videotéky je pak opět vyskakovacím oknem umožněn návrat do T-Mobile TV. Příklad, který do budoucna mohou následovat i další hráči na trhu...

-lukpol-