Seriál Zlatá labuť bude mít pokračování, točí se nová řada

pondělí, 22. května 2023, 14:30 TV MediaGuru

Televize Nova zařadí i do podzimního vysílání seriál Zlatá labuť. Natáčení druhé řady seriálu právě zahájila.

Z natáčení druhé řady seriálu Zlatá labuť, zdroj: TV Nova

Z natáčení druhé řady seriálu Zlatá labuť, zdroj: TV Nova

Dobový seriál TV Nova Zlatá labuť bude mít pokračování v podobě nových dílů druhé řady. Natáčení v těchto dnech začalo. TV Nova přinese nové díly seriálu po letních prázdninách. Časově jsou situovány do léta roku 1939. 

Režisérský tým seriálu se rozšíří. Vedle Braňa Holička a Bisera Arichteva bude nově Zlatou labuť režírovat Petr Nikolaev. Ten v minulosti režíroval například filmy Báječná léta pod psa, Lidice nebo Příběh kmotra. Režíroval také drama Muž, který stál v cestě, které má tento čtvrtek 25. května premiéru. 

„Příběhy Báry, Petra, Ireny, Aleny a všech ostatních postav budou pokračovat pod ještě větším tlakem nacistické okupace,“ uvedl producent seriálu Filip Bobiňski a k závěru letošní sezóny dodává: „Už v závěru této sezony začne citelně přituhovat. Nacističtí okupanti začínají více uplatňovat svou sílu na naše postavy. Vše vyvrcholí překvapením, kdy se diváci dozvědí, kdo převezme nadvládu nad naším obchodním domem.“

„Osudů hrdinek a hrdinů našeho seriálu se dotknou konkrétní historické události jako fotbalový zápas Česko: Německo, vlastenecký pochod na Říp nebo bojkot veřejné dopravy. Nejen rodina Kučerových se ocitne pod obrovským tlakem. Diváci se dozví, kdo z našich postav se ukáže jako charakter a kdo se pod tíhou doby zlomí. Nová sezóna také nabídne více exteriérových scén, ukážeme nová prostředí, točit budeme i se zvířaty,“ přibližuje kreativní producentka TV Nova Klára Follová.

Premiérové díly seriálu Zlatá labuť zařazuje Nova do vysílání ve čtvrtek ve 20:20 a v týdenním předstihu na Voyo.

První sezóna seriálu Zlatá labuť má 21 dílů a poslední díl před prázdninami je naplánovaný na 22. června. Další informace o nové řadě seriálu Zlatá labuť zveřejní televize během léta. Průměrná sledovanost první řady seriálu dosahuje 820 tis. diváků 4+, podíl na sledovanosti v divácké skupině 15-54 představuje 21,2 % (zdroj: ATO-Nielsen, 2.2.-18.5. 2023). 

-mav-