CME posílí sportovní vysílání, chystá nové video kanály

pondělí, 24. července 2023, 18:00 TV MediaGuru

Mediální společnost CME považuje video za rostoucí odvětví zábavy a chce se vedle lineární televize zaměřit na jeho další rozvoj, uvedla ve výroční zprávě mateřské společnosti PPF.

Didier Stoessel, zdroj: CME

Didier Stoessel, zdroj: CME

Generální ředitel mediální skupiny CME Didier Stoessel označuje video za rostoucí odvětví mediální zábavy. Společnosti, které pod CME spadají, se tak vedle lineární televize a placené video platformy Voyo zaměří na další rozvoj videa. Stoessel to napsal do výroční publikace PPF za rok 2022, kterou PPF Group v pondělí zveřejnila. 

Stoessel píše, že strategií CME je přinášet produkci do každé domácnosti prostřednictvím všech zařízení (televize, mobil, tablet aj.), které jsou k dispozici. Kvalitu a objem obsahu, který dnes vzniká, označuje za několikanásobně vyšší než před deseti lety. Uvedené faktory považuje za důvod „obrovského nárůstu" spotřeby videa na trzích, na kterých skupina působí.

„Spotřeba živého lineárního televizního vysílání všude klesá. To je fakt. Pravdou však je, že v západní Evropě klesá lineární vysílání rychleji než na našich domácích trzích, ale ten pokles je z vysokého základu. V České republice je průměrná doba sledování živé televize přibližně 3,5 hodiny denně. K tomu musíte připočíst přibližně 20 procent pořadů sledovaných ze záznamu. Naši předplatitelé stráví sledováním Voyo dvě hodiny denně, což dokládá mé pevné přesvědčení, že spotřeba videa je rostoucí odvětví, ve kterém má CME se svými televizními kanály, službami zpětného sledování a streamovacími službami velmi silnou pozici," uvádí.

CME proto pokračuje nadále v rozvoji své lineární televize. Akceleruje ale také aktivity v oblasti rozvoje funkcí sledování ze záznamu a i nové platformy AVOD, která je financována inzerenty a nabízí video on demand. Pracuje také na vývoji nové formy tzv. fast televizního vysílání  – buduje specializované kanály, například kanál s romantickými pořady, které jsou živě vysílány na internetu. „Výhodou tohoto přístupu je, že naše zdroje výnosů jsou mnohem diverzifikovanější, než tomu bylo v minulosti," vysvětluje šéf CME.

Nastiňuje také, že kromě zábavního obsahu pracuje CME i na výrazném posílení sportovních pořadů, které považuje za další klíč k úspěchu v oblasti lineární televize. Soustředí se také na rozvoj zpravodajství.

CME vysílá na 43 televizních kanálech, oslovuje 49 milionů diváků a provozuje rostoucí streamovací službu Voyo (Česko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko). Jen v Česku a na Slovensku překročila na začátku letošního roku hranici 500 tisíc předplatitelů. Do jejího portfolia patří televize v Česku (TV Nova), na Slovensku (TV Markíza), Rumunsku (PRO TV), Slovinsku (PRO Plus), Bulharsku (BTV Media Group) a od loňského roku i v Chorvatsku (akvizice RTL Chorvatsko).

-mav-