Polská TVP přejde na DVB-T2, zahájila kampaň

úterý, 14. listopadu 2023, 11:20 Aktuality, TV MediaGuru

Diváci v polském příhraničí, kteří jsou v dosahu tamního veřejnoprávního multiplexu 3, budou muset přeladit jeho programy. Vysílatel se po více než ročním odkladu chystá konečně přejít na moderní standard DVB-T2.

Logo polské veřejnoprávní televize. Zdroj: TVP

Logo polské veřejnoprávní televize. Zdroj: TVP

První etapa přechodu na nový standard proběhne v noci ze 14. na 15. prosince a bude se týkat západní části Polska, tedy Západopomořanska, Pomořanska, Lubuska, Velkopolska, Kujavsko-Pomořanska, Lodže, Dolního Slezska, Opolského a Slezského vojvodství. Z některých vysílačů v těchto oblastech mohou přijímat programy TVP i čeští diváci, například v Moravskoslezském nebo Olomouckém kraji, na Královéhradecku a Pardubicku.

Ve východní části Polska, tedy ve Varmijsko-mazurském, Podlaském, Mazovském, Lublinském, Svatokřížském, Malopolském a Podkarpatském vojvodství, dojde k přechodu v noci z 18. na 19. prosince. Změně vysílacího standardu bude předcházet informační kampaň. V rámci ní bude v Polské televizi a na sociálních sítích odvysíláno přes dva tisíce informačních spotů. Témata spojená se změnou vysílacího systému budou přítomna i ve zpravodajských relacích s důrazem na regiony.

Šéf TV Puls: Přechod na DVB-T2 v Polsku proběhl skandálně

pondělí 28. srpna 2023

Diváci v Polsku, kteří ještě nepřešli na nový standard DVB-T2, si budou muset pochopitelně pořídit nový televizor nebo set-top box. Zájemci v Česku, kteří jsou v dosahu těchto stanic, se o budoucnost daných programů obávat nemusí. Díky tomu, že přechod na DVB-T2 již u nás proběhl, diváci jsou již patřičnými zobrazovači vybaveni. Bude stačit programy v novém standardu DVB-T2/HEVC naladit. Kanály pochopitelně budou k dispozici nadále zdarma, ve Full HD rozlišení.

Aby měli diváci více času na naladění svých přijímačů, bude TVP vysílat vybrané programy současně v multiplexech 3 a 6. To se bude týkat:

- TVP1, TVP2 a TVP Info v období od 15.12.2023 do 12.1.2024

- TVP ABC a TVP Kultura v období od 19.12.2023 do 12.1.2024

-lukpol-

TVP přejde na DVB-T2 definitivně koncem listopadu

neděle 22. října 2023