Metoda Markovič: Hojer startuje na Voyo od 26. ledna

středa, 24. ledna 2024, 11:05 Aktuality, TV MediaGuru

Práci kriminalisty Jiřího Markoviče a příběh sériového vraha vykresluje nová krimi série Metoda Markovič: Hojer.

Metoda Markovič: Hojer, zdroj: TV Nova

Metoda Markovič: Hojer, zdroj: TV Nova

Kriminální série Metoda Markovič: Hojer z dílny Voyo Originál se v úterý večer slavnostně uvedla v pražské Lucerně. Svou premiéru před tuzemským publikem měla v hlavní soutěži mezinárodního festivalu Serial Killer loni na podzim, ze které si odnesla hlavní cenu. Uživatelé služby Voyo mohou nový seriál sledovat od pátku 26. ledna 2024

Šestidílná série vypráví příběh dopadení a usvědčení sériového vraha z normalizačního Československa a zároveň přináší pohled na práci kriminalisty Jiřího Markoviče, který u policie sloužil 36 let a 13 let stál v čele pražského 1. oddělení.

Scénář napsal Jaroslav Hruška, režisérem je Pavel Soukup. V roli Jiřího Markoviče se představuje Petr Lněnička, dále hrají Petr Uhlík, Sarah Hlaváčová, Václav Neužil, Adam Mišík, David Prachař nebo Vojtěch Kotek.

Série Metoda Markovič: Hojer  je dvanáctým původním titulem z produkce Voyo Originál. V průběhu letošního jara uvede také třetí řadu životopisné trilogie Iveta. 

Streamovací služba Voyo překročila v roce 2023 hranici 650 tisíc předplatitelů v Česku a na Slovensku. Podle informací, které zazněly při příležitosti uvedení nové série, jich má být přes 500 tisíc jen na českém trhu.  

-mav-