Polsat spustil bezplatný kanál věnovaný politice

sobota, 13. ledna 2024, 07:35 Aktuality, TV MediaGuru

Programová nabídka mediální skupiny Polsat Plus se v sousedním Polsku rozšířila o bezplatný kanál Polsat News Polityka. Stanici je možné v Česku přijímat bezplatně přesahem vysílačů tamního multiplexu 4.

Logo zpravodajského kanálu Polsat News Polityka. Zdroj: Polsat Plus

Logo zpravodajského kanálu Polsat News Polityka. Zdroj: Polsat Plus

Polsat News Polityka, jak jeho název napovídá, bude televizní program zaměřený na publicistické pořady a diskuse věnované politice. Nebudou chybět ani živé přenosy z parlamentu, případně mimořádná vysílání v době vypjatých politických událostí. Polsat News Polityka bude možné sledovat zcela zdarma jako součást polského multiplexu 4, jehož nabídka je jinak kódována. Jak MediaGuru.cz ve středu 10. listopadu informoval, stanice Wydarzenia 24 je nově součástí multiplexu 1.

Satelitní diváci v České republice se oficiální cestou k vysílání nového programu nedostanou. Jeho obsah je na družici Hotbird, pozice 13 stupňů východně, kódován. „Rozvíjíme oblast informací a žurnalistiky, protože to je ta část televizní nabídky, kterou diváci chtějí a potřebují tady a teď, průběžně, přímo a živě,“ zdůvodnila spuštění nového televizního programu skupina Polsat Plus. Stanice je k dispozici pochopitelně i jako další polské programy ve vysokém rozlišení obrazu.

-lukpol-

Nová polská zpravodajská TV Wydarzenia 24 vysílá celoplošně

středa 10. ledna 2024